Найчастіше шкоду дротам завдають:
- падінням спиляних дерев внаслідок нехтування правилами техніки безпеки при організації роботи бригад "лісопилки" необдуманих дій окремих осіб,
- проїздом негабаритної (висотою більше ніж4,5 м) сільськогосподарської техніки;
- переміщенням з піднятим кузовом самоскидів поблизу і під проводами ЛЕП;
- роботою екскаваторів, автокранів та іншої спецтехніки;
- падінням дерев під час стихійних явищ.
Наслідки:
Безвідповідальне ставлення до безпечної організації виконання робіт в охоронних зонах ПЛ, крім загрози здоров’ю і життю самих порушників, призводить до того, що на тривалий час знеструмлюються важливі споживачі електроенергії, а саме: заводи, водозабори, лікарні, дитячі заклади, населені пункти, котельні, інші підприємства, що особливо небезпечно в осінньо-зимовий період і, в свою чергу, призводить до підвищення й без того складної соціальної напруги.
– Вважаємо за необхідне звернути увагу любителів розваг з застосуванням вогнепальної зброї, що якщо в попередні роки стрільба по ізоляції була актом вандалізму, то враховуючи стан, у якому зараз знаходиться наша країна, це заняття має оцінюватись як тероризм з усіма випливаючими з цього наслідками , – йдеться у повідомленні ПАТ « Полтаваобленерго». – Сподівається на розуміння і співпрацю у вирішенні питань забезпечення безперебійного постачання електроенергією споживачів.
При необхідності виконання робіт поблизу повітряних ЛЕП напругою:
- 35-154 кВ звертатися в службу ЛЕП за телефонами в м. Полтаві: 516-335, 516-327;
- 10-0,4 кВ звертатися в відповідну філію ПАТ “ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО” в кожному районному центрі, в м. Комсомольську та с. Красногорівка, або службу розподільчих електромереж за телефонами в м. Полтаві: 516-321, 516-222.