Про це йдеться на офіційному сайті Полтавської облдержадміністрації. Зробити це хочуть, щоб наповнити Пенсійний фонд, відрахування до якого зменшуються через простої у промисловості.
Полтавська ОДА звернеться до Парламенту України з проханням законодавчо вирішити можливість продажу частки державного майна у підприємствах, які давно перебувають у стадії банкрутства і наростили величезні борги перед своїми працівниками. Доручення підготувати відповідне звернення дав Віктор Бугайчук, голова Полтавської облдержадміністрації.
Продати планують такі підприємства: ВАТ „Завод ГРЛ”, ДП ВО „Знамя”, ДП „Нафтогазгеологія” та інші.
– Банкрутство 28 підприємств триває понад встановлені законодавством строки. За ці роки такі підприємства наростили борги на суму 55,1 мільйона гривень, левова частка яких (понад 42,9 млн грн) належить 9 підприємствам із державною часткою майна, – так висловився Валерій Руденко, начальник головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області. За його словами, майно цих підприємств неможливо продати, бо там є державна частка. Водночас підприємства фактично роками не працюють і санатори не в змозі відновити їхню роботу. Законодавчо визначені терміни для процедури банкрутства давно спливли. Питання не вирішується, борги ростуть.
Цього року через перебої в роботі великих промислових підприємств області зменшилися надходження до Пенсійного фонду від сплати страхових коштів (за півроку на 8 млн. грн. порівняно з аналогічним періодом минулого року). Нині надходження з початку року становлять 2 млрд 611,1 млн грн. Водночас потреба на виплату пенсій зросла на 136,6 млн грн, або на 3,4% і становить за півріччя 4 млрд 201 млн грн. Стало дотаційним місто Кременчук, де пенсійні видатки покриваються лише на 89,4%. Низьким є самофінансування в сільських районах, зокрема в Чорнухинському, Кобеляцькому, Зіньківському, Семенівському, Чутівському, де цей показник не перевищує 38%.
До теми – У Полтаві в збитковому підприємстві планували відкрити ретро-кінотеатр "у радянському стилі"