У приміщенні ОКІА «Новини Полтавщини» про ситуацію в країні та відношення до неї національних меншин розповіли Володимир Крафт, член ради Полтавського обласного товариства німців «Відергебурт» та Олена Андрієвська, голова громадської організації «Спілка шанувальників польської культури на Полтавщині «Полонія».
– Абсолютно усі члени нашої організації засуджують агресію Росії відносно України та анексії Криму. Чесно кажучи, у мене немає жодної знайомої людини, яка б висловила підтримку дій РФ. У мене дуже болить душа за те, що зараз відбувається у нашій країні, за те, що братня Росія так повела себе по відношенню до нас. За роки незалежності України поляки, та, я думаю, і інші національності, не те, що не зазнавали утисків зі сторони влади, націоналістів, навпаки – нас завжди тільки підтримували. ОДА завжди нас підтримувала, виділяла кошти на костюми, різні заходи, які ми проводили. Завжди ми відчували велику підтримку, – розповіла Олена Андрієвська.
– Минула влада повинна піти, тоді все буде добре. Влада повинна працювати для людей, а не проти. Головне зараз – об’єднатися, і бути усім патріотами. Як же це – брати і пропускати ворогів за гроші через кордон? Я вірю, що здоровий глузд переможе, і Крим ми повернемо, тільки для цього потрібно усім забути про політику, про речі, які роз’єднують, не вірити пропаганді і неправдивим новинам, якими зараз «годують» і сусідів і східні області, – сказав Володимир Крафт.
Як розповіла Олена Андрієвська, яка часто їздить до Польщі, там українцям дуже співчувають. І патріотизм поляків дуже високий. Якщо якась країна агресор нападе на Польщу, вони всі як один стануть на захист, більш дружньо, ніж в Україні. Бо історія Польщі також складна.
– 127 років Польща була окупована і поділена між Росією та Австрією. І ще досі жива пам’ять про утиски і негаразди. Жити під диктовку нікому не хочеться. Через це Польща і ще декілька країн офіційно попросили збільшити чисельність військ НАТО. Адже впевненості немає, що агресія Росії не буде направлена на будь-яку іншу країну, крім України, – говорила Олена Андрієвська. – Я вважаю так: не хочете жити в Україні? Тоді – "чемодан, вокзал, Россия". Я полька, живу в Україні і люблю її, тут все мені рідне. Я би могла жити у Польщі, де живе моя донька. Але не їду. Хто не хоче тут жити – нікого не тримають.
Читайте також: Полтавець, який живе у Чехії, розповів про місцевого політика, який підтримував Майдан і Полтаву