Яндекс назвав вулиці Полтавщини, які могли потрапити під Закон про декомунізацію

Новини
Юлія Обелець11 листопада 2015 о 18:011294 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Яндекс назвав вулиці Полтавщини, які могли потрапити під Закон про декомунізацію
230 топонімічних об’єктів Полтавської області підлягають декомунізації, 50 з них знаходять в Полтаві.

Яндекс назвав вулиці Полтавщини, які могли потрапити під Закон про декомунізаціюЯндекс назвав вулиці Полтавщини, які могли потрапити під Закон про декомунізацію. Фото nazarbo.blogspot.com

До 21 листопада місцева влада українських міст, селищ і сіл має змінити назви низки об’єктів відповідно до прийнятого півроку тому Закону про декомунізацію. Яндекс вивчив, скільки вулиць, на думку експертів, могло потрапити під його дію у Полтаві та населених пунктах Полтавської області.

Із майже 2700 вулиць, провулків, проспектів і площ Полтавської області, нанесених на Яндекс.Карти, Закон про декомунізацію станом на початок вересня поширювався на більш ніж 230 топонімічних об’єктів. Майже 50 із них розташовано у самій Полтаві.

Найпопулярніша назва таких вулиць на Полтавщині – Жовтнева.

А ось як виглядає повний топ-5 «радянських» назв у населених пунктах області:

  • Жовтнева – 18 вулиць із такою назвою
  • Леніна – 13
  • Радянська – 13
  • Петровського – 11
  • Комсомольська – 11

Яндекс назвав вулиці Полтавщини, які могли потрапити під Закон про декомунізацію

Найчастіше «радянські» вулиці у Полтавській області називали на честь політичних, військових і громадських діячів. Іменами 35 із них названо близько 150 вулиць. Окрім розповсюджених по всій країні трапляються і рідкісні найменування – наприклад, вулиці Желвакова та Зигіна.

Яндекс назвав вулиці Полтавщини, які могли потрапити під Закон про декомунізацію

Якщо узяти всі «радянські» вулиці Полтави та з'єднати в одну, вона була б завдовжки близько 55 км – це як з’їздити з міста до Диканьки й назад. А загальна довжина «радянських» вулиць області – майже 400 км, що можна порівняти із поїздкою з Полтави до Чернігова.

Довідково:

Дослідження ґрунтується на рекомендаціях стосовно перейменування вулиць, підготовлених Інститутом національної пам’яті України, Департаментом громадських комунікацій Київської міської державної адміністрації, а також робочими групами з декомунізації, міськими радами, топонімічними комісіями, комісіями з упорядкування найменувань вулиць в обласних центрах України, місцевими краєзнавцями та активістами. Враховано вулиці, провулки, площі та інші об'єкти на Яндекс.Картах, які станом на початок вересня 2015 року ще не було перейменовано або рішення про їх перейменування ще не набули чинності й, відповідно, не були відображені на картах.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter