Працевлаштування випускників на Полтавщині: назвали статистику та реалії

Освіта
Юлія Обелець18 квітня 2016 о 16:001352 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Працевлаштування випускників на Полтавщині: назвали статистику та реалії
Дані навчальних закладів Полтавщини «говорять» про позитивні показники у працевлаштуванні випускників, проте в представників обласної влади – протилежні факти.

Працевлаштування випускників на Полтавщині: назвали статистику та реаліїПрацевлаштування випускників на Полтавщині. Фото – www.piligrim.lviv.ua

18 квітня на апаратній нараді в голови області першим і найбільш об’ємним стало питання з зайнятості населення. Зокрема говорили щодо відсотків працевлаштування випускників вищих навчальних закладів.

З доповіді представниці Департаменту освіти та науки, склалось вражень, що у Полтавській області доволі хороша статистика зайнятості випускників професійно-технічної та вищої освіти. Щоправда, представники обласної влади з цим не погоджуються.

Працевлаштування випускників полтавських вишів у цифрах

ПТО (професійно-технічна освіта)

Минулого 2015 року на Полтавщині з 37 професійно-технічних навчальних закладів (130 професій) випустили 4789 кваліфікованих робітників.

– За статистичними даними, які нам надали керівники професійно-технічних закладів, з 4789 осіб працевлаштували 3982 випусників (83%): з них направлення на роботу отримали 3136 осіб (66%), 111 осіб призвали до Збройних сили України, 735 (15%) продовжили навчання у вишах, – розповіла Наталія Мордик, заступник начальника управління-начальник відділу координації роботи вищих навчальних закладів, наукової діяльності та професійно-технічної освіти.

Працевлаштування випускників на Полтавщині: назвали статистику та реаліїНаталія Мордик

Виші

2015 року

ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації випустили 3476 осіб (державна денна форма навчання): бакалавр – 2107, спеціаліст – 935, магістр – 434.

Працевлаштували 85% випускників (спеціалістів та магістрів). 99% тих, хто отримав бакалавра, продовжили навчання.

ВНЗ І-ІІ рівень акредитації (коледжі та технікуми) випустили 3051 молодшого спеціаліста. 80% з них – продовжують навчання, 20% – працевлаштовуються самостійно.

Нагадаємо, у Міносвіти розповіли про нові стипендії студентам

Такій хорошій статистиці дещо обурились заступники голови області.

– Статистика то хороша, але я знаю ситуацію з іншого боку. У молоді дійсно є проблеми з працевлаштуванням, – зауважив Андрій Пісоцький, перший заступник очільника Полтавської ОДА.

– Ви правильно наголосили перед тим, як зачитати статистику, що дані надали ректори університетів чи директори професійно-технічних закладів освіти, – додав Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА. – Ми всі знаємо, як у нас отримують дипломи. Їм кажуть: «Принесеш довідку, що ти працевлаштований, ми тобі віддамо документи». Тому у нас майже всі виходять працевлаштовані. Проте ми перевірили дані професійно-технічних закладів, то насправді лише 17% працюють офіційно.

Про неофіційне працевлаштування зазначила і сама представниця з Департаменту освіти та науки. Зі слів Наталії Мордик, на Полтавщині багато фахівців (випускників) зі сфери послуг, торгівлі та громадського харчування. Більшість з них беруть на роботу саме нелегально – без оформлення.

Причини відмови випускникам роботодавцями

Освітяни назвали головні причини відмови молодим спеціалістам від роботодавців:

  • відсутність вакантних місць;
  • відсутність досвіду роботи;
  • недостатньо високі розряди випускників (отриманих у навчальному закладі).

– Також проблема у тому, що матеріальна база багатьох професійно-технічних закладів зношена на 90%. Вони не мають сучасного обладнання, які мають підприємства, на які згодом хочуть працевлаштуватись випускники, – сказала Наталія Мордик.

Проблема випускників вишів

Щодо проблеми з працевлаштування випускників вишів, у голови області – свої пояснення.

Представниця департаменту освіти, говорячи про вищу освіти, зауважила, що дуже високий рівень працевлаштування у сфері медицини.

На що Валерій Головко зауважив:

– Випуск медиків відбувається за етапами. Вони проходять інтернатуру після навчання, їм зараховується стаж, тож медичні заклади випускають уже готових фахівців. Цього не мають нині інші заклади. Те, що внесли зміни в законодавство, відмінили обов’язкове відпрацювання (3 роки) – це теж вплинуло на рівень безробіття молоді. Тож, якщо ми маємо своє бачення з вирішення такої проблеми, слід його відстоювати. У нас дуже ресурсна область: аграрна сфера, машинобудування, нафтогазовий комплекс. Якщо порахувати, то у нас, навпаки, мав би бути дефіцит працівників.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter