19 листопада у Міносвіти радились з питань організації і проведення прийому вступників у 2016 році до вищих навчальних закладів усіх форм власності та підпорядкування.
Наступного року прийом до вищих навчальних закладів відбуватиметься за новим переліком спеціальностей, а набір вступників вперше охоплюватиме ступені молодшого бакалавра, доктора філософії, – повідомляють на сайті МОН. – Також 2016 - останній рік, коли здійснюватиметься набір на освітньо-кваліфікаційні рівні молодшого спеціаліста та спеціаліста.
Вступ на рівні молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра відбуватиметься за двома предметами: українська мова та література, другий – встановлює навчальний заклад. Для вступників, що вступатимуть на рівень бакалавра, спеціаліста і магістра на базі повної загальної середньої освіти вступ відбуватиметься за трьома конкурсними предметами – українська мова та література (обов’язково), другий та третій - встановлює вищий навчальний заклад. Третій конкурсний предмет також може визначатися за вибором вступника.
Як минулого року, вступники визначатимуть пріоритети за вибором вищого навчального закладу і спеціальностями, а також зможуть подати 15 заяв на 5 спеціальностей. Заяви подаються вступниками у електронній та паперовій формах. Вступники пільгових категорій повинні подати документи до приймальних комісій тільки у паперовій формі.
Також у 2016 році вищим навчальним закладам дозволено приймати осіб, які провчилися у закладі один рік, на паралельне навчання на інші спеціальності, а також умовами прийому передбачено перехресний вступ.
До теми – У тести ЗНО-2016 внесли зміни
Про пільги:
У 2016 році встановлюється право вступу за результатами співбесіди для інвалідів війни.
– Інваліди війни, що триває на сході України, а також інваліди Революції Гідності мають право вступати за співбесідою на рівні з інвалідами Чорнобиля, - повідомив директор департаменту вищої освіти МОН України Олег Шаров
За його словами, ті громадяни, які з 1 грудня 2015 року демобілізуються, а також ті, що проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України та хочуть вступати до ВНЗ, матимуть право самостійно визначити чи складати тести ЗНО, чи здавати вступні іспити.
Окрім того, на пільгові категорії у 2016 році виділятиметься 5% місць державного замовлення. Набір за цільовим прийомом скасовується. Приймаються сертифікати ЗНО тільки 2016 року, а навчальний заклад може встановлювати мінімальну кількість балів сертифікатів ЗНО.