Рада дозволила відкликати депутатів місцевих рад

Політика
Юлія Обелець23 грудня 2015 о 15:131172 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Рада дозволила відкликати депутатів місцевих рад
Нардепи проголосували за відкликання депутатів місцевих рад, але над законопроектом ще працюють.

Верховна Рада ухвалила за основу законопроект, який дозволяє партіям відкликати місцевих депутатів, обраних за їхніми списками, в разі порушення місцевими обранцями статуту партії. Про це йдеться на Українській правді.

Рада дозволила відкликати депутатів місцевих радПолтавська міська рада

Після консультацій і кількох провальних голосувань 227 депутатів підтримали законопроект №3693 про внесення змін до закону "Про статус депутатів місцевих рад" (щодо відкликання депутатів місцевих рад).

Заради цього рішення парламент перервав розгляд питань бюджету.

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман запевнив, що буде знайдено "формулювання, яке всіх задовольняє".

– Якщо не знайдемо до завтра порозуміння – не будемо голосувати, - сказав він.

Раніше голова профільного комітету Сергій Власенко зачитав поправку, внесену до перехідних положень законопроекту Максимом Бурбаком: "Дія цього закону поширюється виключно на членів партій, депутатів місцевих рад, обраних на місцевих виборах 25 жовтні 2015 року станом на момент реєстрації".

Ініціаторами законопроекту №3693 є Юлія Тимошенко, Олег Ляшко, Олег Березюк, Юрій Луценко. Згідно з законом, партії не муситимуть чекати рік для того, щоб мати змогу відкликати депутата місцевої ради, як це відбувається тепер.

Підставою для відкликання місцевого депутата може бути:

- невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради меті діяльності та завданням партії, закріпленим у статуті партії;

- невиконання депутатом місцевої ради зобов’язань звітувати перед виборцямита проводити зустрічі з ними;

- не входження депутата до фракції місцевої організації партії, за виборчим списком якої він обраний;

- вихід депутата із фракції місцевої організації партії, за виборчим списком якої він обраний, або виключення його з фракції за невиконання рішень фракції, в тому числі щодо солідарного голосування.

Забирати мандат будуть за рішенням партійних зборів місцевої парторганізації, на яких "участь депутата… не є обов’язковою".

Після обговорення депутати провели сигнальне голосування за закон в першому читанні, але голосів не знайшли. Спікер завив, що фракції "продовжать консультації".

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter