Центр виборчого округу, на благо якого збирається працювати Кива: місто Херсон, Корабельний район. Межі виборчого округу: Корабельний район, частина Дніпровського, Суворовського, районів Херсона з населеними пунктами Дніпровської, Суворовської та Корабельної районних рад та Білозерський район. Про це йдеться на офіційному сайті ЦВК (Центральної виборчої комісії).
Про намір балотуватися до Верховної Ради екс-начальник департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України заявляв ще у травні.
На сайті ЦВК вказана така інформація про Киву:
- народився 2 червня 1977 року в місті Полтаві, громадянин України,
протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, боєць, батальйон оперативного призначення імені Героя України генерала Сергія Кульчицького Національної гвардії України, безпартійний, проживає в селі Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області, судимість відсутня, самовисування.
Про свій намір Кива говорив у всеукраїнських ЗМІ так:
– Чому в 183-му окрузі (округів було сім)? Тому що я працював у Херсоні, знаю проблематику в Херсоні, – говорив він.
Скандали Іллі Киви
Ілля Кива скандально відомий не лише у Полтаві, а й у Україні загалом. Спершу у Полтаві були скандали щодо призначення його командиром об’єднаного батальйону «Полтавщина». Полтавці навіть їздили до столиці протестувати проти цього. Мітинги проти Киви відбувалися й у Полтаві. Киву тоді підтримали на державному рівні. Бійці батальйону «Полтавщина» зверталися до Генпрокуратури проти призначення командиром Іллі Киви. Радник Авакова заявив, що у «Полтавщини» достойний командир. Мовляв, Кива отримав звання заслужено, а міліціонери, які протестували проти його призначення, порушували закон.
Проти Киви судився полтавський правозахисник Василь Ковальчук. У березні 2015 року він звертався до суду з позовною заявою до Міністерства внутрішніх справ, хотів скасувати наказ міністра МВС про призначення комбата Іллі Киви. Закидали Киві й звинувачення у тому, що йому нібито незаслужено присвоїли звання майора.
Не обійшлося без інцидентів й у зоні АТО, куди Кива відправився у вересні 2014 року. Була інформація, що нібито на одному із блокпостів у Маріуполі він прострілив стегно чоловікові, а
потім, щоб це приховати, були підкинуті гранати у його авто.
За плечима Кива має солідний арсенал посад, які отримував дуже стрімко. Після бурхливих протестів проти його особи у Полтаві подався шукати професійного щастя в інших областях. І, судячи з усього, вдало. У 2014 році був заступником начальника УМВС України в Донецькій області. А уже через рік – заступник начальника Головного Управління МВС у Херсонській області. Далі – Глава департаменту по боротьбі з наркозлочинністю при Національній поліції України. Але й з останньої посади головний борець із наркоманією в Україні пішов не без скандалу. У березні 2016 року керівник департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції Ілля Ківа відмовився проходити переатестацію в зв'язку з тим, що вбачає змову проти нього серед членів атестаційної комісії. Пізніше прес-служба Національної поліції України повідомляла, що Кива повинен пройти психологічне тестування MIDOT для співробітників Нацполіції. У підсумку після скандальних висловлювань Киви через місяць після цього Глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе повідомила, що ініціює звільнення Киви. В травні поточного року його звільнили. В свою чергу Ілля не дає про себе забути. Майже відразу після звільнення попросився в Нацгвардію рядовим. Нині ж Кива збирається сісти у крісло нардепа.
Що обіцяє виборцям
- кредитування придбання житла за європейською ставкою 4 відсотки річних як у країнах Європи;
- звільнення від мита транспортних засобів, куплених в Європі та США;
- введення безвізового режиму з країнами Євросоюзу;
- зниження тарифів на житлово-комунальні послуги;
- недопущення зубожіння громадян;
- боротися з корупцією на всіх рівнях. Ліквідувати офшорні схем. Спрямувати кошти в національну економіку, зокрема на розвиток Херсонської області;
– забезпечити усіляку підтримку воїнів-учасників АТО;
– створити єдиний центральний орган виконавчої влади із забезпечення, формування та реалізації єдиної наркополітики в державі;
– розробити закон, направлений на протидію наркотизації населення України;
– створити військово-спортивні клуби задля патріотичного виховання молоді;
–відстоювати впровадження та реалізацію на Херсонщині програм території пріоритетного розвитку;
– сприяти залученню у Херсонську область інвестицій у такі сфери економіки як аграрна діяльність, судноплавство по Дніпру, морегосподарський комплекс, виробництво, що, в свою чергу, забезпечить херсонців гідним заробітком;
– забезпечити безперебійну подачу води жителям Херсона і області.