Про плановану допомогу чорнобильцям та проблеми цієї категорії населення говорили 25 квітня на апаратній нараді в голови області. Нагадаємо, що 26 квітня минає 30 років аварії на ЧАЕС (розклад заходів у Полтаві).
– Полтавщина – область, яка, напевно, зазнала найбільших втрат від Чорнобильської катастрофи, – зазначив Вадим Штефан, директор Департаменту інформаційної діяльності та зв’язків із громадськістю. – На Полтавщині проживає 22,5 тисячі осіб, постраждалих у наслідок Чорнобильської катастрофи. З них 11,2 тисячі осіб – учасники ліквідації наслідків аварії (найбільше мешкає в Лубнах).
Очільниця Департаменту праці та соцзахисту розповіла, якої допомоги слід чекати чорнобильцям від держави та влади.
- Зокрема, 2016 року планують оздоровити близько 663 чорнобильця в санаторно-курортних закладах.
- Виплатити матеріальну допомогу у розмірі 1000 гривень всім вдовам (чорнобильців) – 1078 осіб (у перших числах травня).
- Також по тисячі гривень виплатити повинні всім інвалідам з дитинства, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.
– Уперше планують вирішити питання щодо виділення 300 тисяч гривень з обласного бюджету на придбанням медикаментів 6 чорнобильцям, які потребують дорогих ліків, – зауважила Людмила Корнієнко. – Питання узгоджене депутатськими комісіями, тож його винесуть на сесію обласної ради.
Також Людмила Василівна окреслили проблеми цієї категорії населення. Набільш масштабна серед них – житлова.
– Одним з проблемних питань залишається забезпечення квартирами чорнобильців ,які перебувають на квартирному обліку. З 2013 року така державна програма не фінансується. У нас у області нині на такому обліку перебуває 1010 чорнобильців. Та і цього року в держбюджеті ми не бачимо, що будуть спрямовані кошти на вказану державну програму.
Також лишається проблема з порядком нарахуванням пенсій та відшкодуванням за пільговий проїзд.
– Деякі чорнобильці звертаються з тим, аби вирішити питання з компенсаціями за пільгове перевезення в іншому порядку. Та програма, яка на сьогодні діє, дає можливість повернути кошти, якщо чорнобилець з певних причин не скористувався пільгою. Проте, вони (чорнобильці, – автор) вважають, що є певне обмеження, тож потрібні додатково звертатись в органи соцзахисту населення, – додала директор Департаменту праці та соцзахисту населення.