Можемо забезпечити газом навіть сусідні країни – у Полтаві відкрилася нафтогазова виставка (фото)

Суспільство
Ольга Правденко18 лютого 2016 о 17:352148 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Можемо забезпечити газом навіть сусідні країни – у Полтаві  відкрилася нафтогазова виставка (фото)
Нафтогазовики показали свої розробки і розповіли, що влада не підтримує розвиток галузі.

Можемо забезпечити газом навіть сусідні країни у Полтаві відкрилася нафтогазова виставкаНа виставці свої розробки та досягнення представили підприємства галузі, а також навчальні заклади

Понад 40 компаній нафтогазового комплексу представили свої досягнення та розробки на спеціалізованій виставці «Нафта. Газ. Сервіс-2016.», яка відбулася в Полтаві, сьогодні, 18 лютого.

Уже 12 років поспіль ця виставка проходить саме в Полтаві – чи не найбагатшому регіоні України, на запаси нафти й газу. Примітно, що участь в ній беруть не лише підприємства нашого регіону, а й з інших областей країни та із-за кордону. Фахівці, які прибули на виставку презентували свої новітні розробки, технології та проекти для підвищення ефективності освоєння нафтогазових надр. Ще одна мета виставки – обмін досвідом та пошук шляхів для вирішення спільних проблем у паливно-енергетичному комплексі.

На жаль, виставку проігнорувало Міністерство енергетики і вугільної промисловості. Жодного представника Міністерства на виставці не було.

Читайте також: Полтавська область хоче 1,5% від видобутого газу

Попри широке коло учасників, представники деяких компаній зізнаються, що з кожним роком кількість підприємств, які беруть в ній участь зменшується. Це викликано перш за все байдужістю влади до розвитку паливно-енергетичного комплексу.

– Щороку виставка стає все меншою, якщо порівняти з 2008 роком, то кількість підприємств представлених на ній зменшилася наполовину, а то й більше, – переконує Іван Семчук, головний інженер Східно-української геофізичної розвідувальної експедиції. – Це не пов’язано із закриттям фірм. Просто деякі з них не бачать доцільності брати участь у виставці, бо немає порозуміння з владою. Влада не сприяє вирішенню проблем у нафтогазовому комплексі. Можливо, із газовиками і буровиками у влади більше порозуміння, а от нам – ми державне підприємство, займаємося пошуком нафти і газу, організацією нафторозвитку, доводиться складно. Візьмемо конкретні випадки, коли треба погодити роботи на полях, землекористувачі нам часто відмовляють, а влада розводить руками, мовляв, нічого зробити не можемо. Навіть у таких елементарних питаннях, не можуть врегулювати ситуацію.

Можемо забезпечити газом навіть сусідні країни у Полтаві відкрилася нафтогазова виставкаУчасники виставки – понад 40 вітчизняних та закордонних підприємств

З вітальним словом перед учасниками та гостями виставки мав виступити Валерій Головко, голова Полтавської облдержадміністрації. Проте замість нього прийшов його заступник Андрій Пісоцький, який сказав зі сцени кілька загальних фраз, піддивляючись у шпаргалку. Зокрема зазначив, що в паливно-енергетичному комплексі області працює близько 100 тисяч осіб, а мета виставки – створити умови для діалогу, для подальшої співпраці і порозуміння. Пісоцький запевняв нафтогазовиків, що «влада в даному випадку готова долучатися абсолютно до всіх програм та вислуховувати всі пропозиції, які будуть надані учасниками виставки».

– У подальшому Полтавська обласна державна адміністрація та обласна рада будуть впроваджувати саме ці ідеї для того, щоб захистити структуру, щоб надати інвестору відповідні умови, які б для нього були комфортні, – зазначив Андрій Пісоцький.

Утім під час науково-практичної конференції «Співпраця наукових установ, навчальних закладів та підприємств у розвитку видобувної галузі та підготовці фахівців», яка розпочалася після офіційної частини виставки, фахівці галузі доводили протилежне – органи державної влади перестали розуміти проблеми галузі. Власне про проблеми у сфері видобутку вуглеводнів, розповів професор Геннадій Рябцев.

Геннадій РябцевПрофесор Геннадій Рябцев

– У Програмі діяльності Кабінету Міністрів України визначено нову політику енергетичної незалежності, вона полягає в тому, що потрібно збільшувати видобуток вуглеводнів, – говорить пан Геннадій. – На жаль, у звіті Кабміну за 2015 рік нічого немає про те, які заходи вжиті для того, щоб збільшити цей видобуток. Енергетична стратегія розвитку України Урядом ще, на жаль, не затверджена. Однак у 6 розділі зазначено, що буде збільшуватися видобуток. Проте ці плани наштовхуються на умови, які не дозволяють їх реалізувати.

Рябцев зокрема зазначив, що органи влади втратили розуміння галузі й економіки країни в цілому. А ті заходи, які вживаються спрямовані або на латання дірок в держбюджеті або на задоволення потреб окремих фінансових груп.

– Ми маємо песимістичні прогнози щодо подальшого розвитку у сфері нафтогазовидобутку. Якщо проаналізувати реальні показники, а не ті, які публікує Міністерство енергетики і вугільної промисловості, не складно помітити, що обсяги пошукового буріння вже давно не відповідають тим, які забезпечують стабільний приріст ресурсної бази, – зауважив Геннадій Рябцев. – Деякі компанії взагалі перестали займатися розвідкою і нарощуванням запасів вуглеводнів, які в них є. Що ще гірше – зменшуються навіть обсяги експлуатаційного буріння. І всі ці плани, які декларуються з високих трибун розбиваються. Якщо видобуток газу попри проблеми пов’язані з Кримом, шельфом, хоч і скорочуються, але не набагато, то видобуток нафти з газовим конденсатом швидко скорочуються. Не маючи тих обсягів, які реально видобуваються, важко щось спрогнозувати на майбутнє. І це при тому, що запасів вуглеводнів в Україні цілком достатньо не лише для того, щоб забезпечити власні потреби, але і потреби сусідніх країн.

На сьогодні в Україні видобуто 2 трильйони тонн газу і 500 млн тонн нафти.

Розвіданих запасів – більше 1 трильйона тонн газу (цього вистачить на 40 років) і 700 млн тонн нафти.

Нерозвіданих запасів (прогнозних) – 5 трильйонів тонн газу і більше 1 млрд тонн нафти.

– Переважна більшість цих запасів зосереджена в Полтавській, Чернігівській, Харківській, Донецькій області. Нафтогазоносним районом є і Крим, – зазначив Анатолій Вдовиченко, голова правління Спілки буровиків України, акад. АТН України.

Виставка та конференція в її рамках, триватиме 2 дні.

До теми: У Полтаві всьоме відкрилася виставка Нафта.Газ.Сервіс

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter