Нинішнього літа в оздоровчих закладах Полтавщини відпочинуть понад 66 тисяч дітей. Як повідомила під час апаратної наради начальник відділу у справах сім’ї та молоді ОДА Наталія Шкоденко, відпочиватиме малеча у 762 оздоровчих закладах різного типу власності. З них 30 – це позаміські табори.
– У квітні ми провели перевірку технічного та санітарного стану територій, споруд цих закладів. На сьогодні державні комісії прийняли 26 закладів, 16 з яких – вже діють, – прокоментувала Наталія Шкоденко. – Влітку плануємо оздоровити 66 тисяч дітей з усіх районів області. За рахунок коштів з місцевих бюджетів, профспілок та інших джерел фінансування у червні-серпні відпочинуть 46 тисяч 247 дітей пільгових категорій, зокрема, діти-сироти та діти, позбавлені батьківських прав, діти учасників бойових дій та переселенців.
На літній відпочинок полтавських дітей з усіх джерел фінансування планують витратити 58 мільйонів 754 тисяч гривень. Це на 8 мільйонів гривень більше, ніж торік.
Зокрема, понад 7 мільйонів гривень було виділено з обласного бюджету місцевим у якості субвенції. Кошти виділялися на оздоровлення та відпочинок школярів на умовах паритетного спів фінансування. Тобто на рівні районів місцева влада мала виділити таку ж суму на літній відпочинок. І в тих районах, де місцева влада активно долучилася до фінансування разом із профспілками, путівка до позашкільного табору батькам обійдеться менше, ніж у тисячу гривень.
Окрім того, в області працюють й пришкільні табори. Як поінформувала директор департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко, таких – 671.
– У деяких районах – Гребінківському, Козельщинському, Диканському, Котелевському і Кобеляцькому – збільшилась кількість юних відпочивальників у пришкільних таборах. Також в області облаштують 9 наметових містечок. Також діятиме 52 табори праці та відпочинку, де окрім звичних гуртків проводитимуть й військово-патріотичні заходи, – розповіла Олена Харченко.
Голова Полтавської ОДА Валерій Головко порушив проблему оздоровлення дітей з інвалідністю. Як наголосила Наталія Шкоденко, на Полтавщині нині працює лише 2 оздоровчих заклади, які зможуть прийняти таких дітей. Але, на жаль, батьки не завжди хочуть відправляти їх на відпочинок.
Коментуючи почуте, очільник області зауважив, що про якісний літній відпочинок дітей у наступному році потрібно думати вже сьогодні. Як і про виділення коштів на відпочинок. Валерій Головко розкритикував роботу підлеглих керівників районів, які гроші на фінансування літнього відпочинку збираються тільки виділяти на сесіях районних рад у липні, а то й у серпні. Тому дав доручення зібрати до кінця тижня голів райдержадміністрації на розширену нараду щодо літнього відпочинку вже на наступний рік. На ній говоритимуть, зокрема, і про харчування малечі. Обурення очільник області викликала сума у 8 гривень, на які, згідно з даними статистики, харчують малечу у пришкільних таборах Лубен. На нараду також мають промоніторити, які позашкільні табори користуються попитом у дітей та батьків.
– Ми маємо знати, до яких таборів є черги, а які взагалі не цікаві дітям. Маємо обговорити цю проблему, аби усунути недоліки й підготувати програму відпочинку на наступний рік. Адже якість відпочинку залежить від трьох складових: зацікавленість дітей, харчування й технічного оснащення табору, – наголосив Валерій Головко.
Полтавська ОДА
До теми – Дітям учасників АТО вручили путівки на безкоштовний відпочинок в таборі