Зустріч відбулася учора, 29 вересня. Про це йдеться на офіційному сайті Полтавської ОДА.
Під час заходів Володимир та Тамара Денисенки розповіли про програму «Відкритий світ» та свою допомогу українцям.
– Відносини міст-побратимів Полтави та Ірондеквойт почалися в 1992 році. Рочестер і Ірондеквойт, як міста, розділяє адміністративний кордон, але українські громади цих міст діють як одна і разом долучилися до співпраці з Полтавщиною, — зазначає Тамара Денисенко.
Українці в цих містах проживають більше 100 років, це найстарша громада Америки. Але громада й досі не загубила свою ідентичність — українські організації та церкви там активно функціонують.
– Програма «Відкритий світ» започаткована у 1993 році. Її метою є обмін досвідом та думками між державами. У минулих роках до Америки приїжджали представники культури, освіти, адвокації. Також ми приймали ветеранів, сподіваюсь, що скоро ця програма стане доступною і для журналістів. У Рочестері багато українських сімей. Тому у нас є можливість розселяти учасників програми до українців, це сприяє встановленню атмосфери довіри, — говорить Тамара Денисенко.
Під час прес-конференції вона розповіла про своє ставлення до Полтави та про те, що хоче, аби Україна стала іншою — доброю, працьовитою, де кожен приходить на допомогу у біді і дбає про своє рідне місто.
Минулоріч за програмою «Відкритий світ» США відвідали полтавські волонтери Олександра Сиротенко та Катерина Боняківська. Цьогоріч програма стосуватиметься роботи з ветеранами. Участь у ній візьме учасник АТО, полтавець Олександр Алієв.
Прес-конференції в ОКІА передувала зустріч із заступником голови Полтавської ОДА Олегом Пруглом. Він щиро подякував гостям із далекої Америки за те, що навіть там, за океаном, їхні серця болять за Україну. І це не порожні слова, адже українська громада Ірондеквойту та Рочестеру за ці роки чимало допомагала Полтаві.
Коштом американських українців закуповувалося сучасне обладнання та інкубатори для виходжування недоношених немовлят. А в останні роки українці зі штату Нью-Йорк стали волонтерами українсько-російської війни. Вони закуповували та передавали в Україну НАТівські аптечки, кровоспинні засоби, допомагали з ремонтом військової техніки, давали кошти на тепловізори.
До теми: Мер Полтави розповів про вступ до «Асоціації міст України»: «Подивимось, які переваги» (відео)