На Полтавщині почали роботу агенти змін «ProZorro»

Суспільство
18 липня 2016 о 17:21987 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На Полтавщині почали роботу агенти змін «ProZorro»
1 серпня друга хвиля держзамовників починає проводити закупівлі через систему ProZorro. Щоб зробити перехід легшим для них, агенти змін «ProZorro» інтенсивно проводять навчання у Полтавській області.

Зокрема, такі семінари відбувалися у Полтавські ОДА 12 та 18 липня для замовників з усієї області. А 19 липня представник «ProZorro» на Полтавщині проведе в м. Гадяч для 120 представників державних замовників навчання з дотримання Закону «Про публічні закупівлі» та використання системи електронних закупівель.

На Полтавщині почали роботу агенти змін «ProZorro»

Регіональний представник системи електронних закупівель «Prozorro» на Полтавщині Василь Жгун здійснить загальний огляд електронних торгів та ознайомить слухачів із принципами роботи електронної системи «Prozorro». Він роз’яснить присутнім, як ефективно організовувати закупівлі та працювати з тендерною документацією. Окрім того на семінарі оглянуть новий Закон «Про публічні закупівлі» та загалом нормативні акти, що стосуються торгів.

Друга частина тренінгу буде присвячена обговоренню відкритих торгів. Василь Жгун розповість учасникам семінару про оскарження допорогових закупівель та відкритих торгів, а також про контроль та відповідальність у сфері публічних закупівель.

У підсумку присутні ознайомляться з інформацією стосовно перших кроків роботи у системі електронних закупівель та отримають детальну інструкцію.

Програму навчання розробили в рамках підготовки до «другої хвилі» переходу на електронні закупівлі, що відбувається відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі». Нагадаємо, що з 1 квітня на використання електронної системи публічних закупівель «ProZorro» перейшли центральні органи влади і великі держкомпанії-монополісти. А з 1 серпня переводять свої закупівлі в електронний формат місцеві органам влади і комунальні підприємства. Саме для них і будуть працювати агенти ProZorro, підготовлені в рамках програми «Тренінг для тренерів» (ТоТ). У липні вже провели 2 семінари у Полтавській області (тренер Василь Жгун).

– Система «ProZorro» працювала в пілотному режимі з лютого 2015 року до квітня 2016 року. За цей час велика кількість замовників добровільно приєдналися до неї і навчилися нею користуватися. Тим не менш, з наближенням «другої хвилі» переходу на електронні закупівлі до команди реформи звертаються представники тендерних комітетів з усіх куточків країни з проханнями провести навчальні заходи, – пояснив Василь Жгун.

Навчання тренерів відбулося на базі державного підприємства «Зовнішторгвидав України», яке підпорядковано Мінекономрозвитку. За ці два дні агенти «ProZorro» отримали вивчили особливості застосування Закону «Про публічні закупівлі» та ознайомились з нюансами роботи системи «ProZorro».

Щоб замовники комфортно перейшли на роботу в електронній системі закупівель, команда «ProZorro» створила низку інформаційних інструментів. Для дистанційного ознайомлення з новими нормами Закону створили інформаційно-навчальний ресурс «Infobox» (http://infobox.prozorro.org/), на якому, окрім бази нормативних документів, розміщено навчальні матеріали та онлайн-курс для початківців-замовників. А в травні розпочався перший в Україні безкоштовний он-лайн курс «Публічні закупівлі» на платформі «Prometheus».

Найближчий семінар відбудеться у м. Гадяч у залі засідань РДА (вул. Лесі Українки, 2) 19 липня о 10:00. Участь у навчанні безкоштовна.

Катерина Кролевська

До теми: Полтавські лікарні продовжують економити на тендерних закупівлях

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter