Уперше за 4 скликання комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та питань місцевого самоврядування проводить виїзні комітетські слухання.
– Вони присвячені питанню, яке є одним з ключових в країні – децентралізації. Зараз сконцентрувалися на виконанні закону України «Про співробітництво територіальних громад». Для Полтавської області – це питання надзвичайно важливе, бо на її території відбувається низка експериментів по співробітництву територіальних громад. Такі дії відбуваються, як за підтримки обласного керівництва, так і за підтримки німецького товариства GIZ, яке співфінансує ці проекти, – зазначив Сергій Власенко, народний депутат України, голова комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та питань місцевого самоврядування.
Ті громади, які на сьогодні не бажають об’єднуватися повинні вибрати якусь іншу форму співпраці. Сергій Власенко переконаний, що ідеальним був би еволюційний процес – від співробітництва до усвідомлення необхідності об’єднання.
– Такою унікальною формою співпраці є муніципальне співробітництво. Полтавська обласна рада оголосила конкурс проектів співробітництва територіальних громад у минулому році. Багато районів говорять, що територіальні громади не готові до об’єднання, натомість мають бажання співпрацювати муніципально – спільно надавати адміністративні послуги, – зауважив Петро Ворона, голова Полтавської обласної ради. – На Полтавщині є хороший досвід такої співпраці в Решетилівському, Пирятинському, Карлівському, Семенівському, Новосанжарському, Лохвицькому районах.
23 територіальні громади в області об’єдналися та спільно надають послуги населенню, приміром, разом утримують Трудовий архів (Решетилівський район), облаштовують місця збору твердих відходів (Полтавський район), оновили місцеву пожежну охорону (Семенівський район) тощо. Загальна вартість проектів – 3 мільйони гривень.
Загалом в Україні укладено вже 17 договорів про співробітництво, з них 5 – в Полтавській області.