На Полтавщині вперше в Україні почали розводити зайця-русака

Суспільство
Ольга Правденко12 лютого 2016 о 13:233513 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На Полтавщині вперше в Україні почали розводити зайця-русака
Заєць-русак під загрозою зникнення на просторах України.

На Полтавщині вперше в Україні почали розводити зайця-русакаЗаєць-русак. Фото з сайту vk.com

Приміське лісництво Лубенського лісгоспу єдине в Україні, що займається відновленням популяції зайця-русака. Експериментально розводити зайців почали тут у 2014 році.

– Зараз у вольєрах Лубенського лісгоспу живе 4 самки і 2 самці зайця-русака. За цей час вони навели вже 50 голів молодняку. На жаль, всі не вижили, бо навіть у вольєрах зайцям загрожують дикі звірі, це зокрема ласки і лисиці, – розповідає Надія Руденко, представниця прес-служби Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства. – Думка зайнятися розведенням зайця-русака в неволі з’явилася у мисливствознавця Володимира Племи. Дуже довго його відмовляли від цієї ідеї, тому що раніше вважалося, що заєць-русак не розмножується в неволі. Але, він все-таки вирішив спробувати, і все вийшло.

Навесні молодняк випускають у дику природу.

Читайте також: Полтавські лісівники розширили свою територію

Зайців стає все менше у дикій природі, фактично, вони під загрозою знищення. Через широкозахватну польову техніку, спалювання трави та браконьєрів, кількість зайця значно зменшилась. Та найбільша проблема – це хімікати, якими обробляють поля сільськогосподарські підприємства, а також геномодифіковані рослини.

– Дуже багато зайців через цей фактор не доживають до репродуктивного віку або втрачають здатність народжувати. Зі 100% молодняку до репродуктивного віку у дикій природі доживає лише 15%. Володимир Плема поставив перед собою завдання збільшити цю цифру, шляхом відновлення популяції зайця-русака у неволі, хоча б до 30%, – зазначили у прес-службі.

Крім зайців у Лубенському лісгоспі експериментально почали розводити ще й диких європейських кроликів. Закупили їх на Херсонщині. Раніше на території Полтавщини дикі кролики не проживали, але через м’якіші зими, природні умови для них стали комфортними. За словами Надії Руденко, зараз у вольєрах лісгоспу живе 16 голів молодняка кролика. Цієї весни їх уперше випустять в дику природу.

На Полтавщині вперше в Україні почали розводити зайця-русакаДикий кролик. Фото з сайту pokcer.ru

Дикий кролик від зайця-русака відрізняється меншими розмірами задніх лап і вух. Кролики, на відміну від зайця, у дикій природі будують нори і народжують більше дитинчат, а ще повільніше скачуть.

– Поки що розведення у неволі зайців та кроликів – експеримент, тому й займаються цим лише в одному лісовому господарстві Полтавщини, – зауважила Надія Руденко.

Читайте також: Кому належатимуть українські ліси

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter