Під Полтавою у таборі в молоді кували волю та характер (ФОТО)

Суспільство
Ольга Матвієнко3 серпня 2016 о 13:562052 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Під Полтавою у таборі в молоді кували волю та характер (ФОТО)
​У селі Буланове відбувся вишкільний табір «Відвага».

Дев’ятий рік поспіль на теренах Східної України патріотична молодь збирається у молодіжному вишкільному таборі «Відвага» імені Івана Гавдиди. Кілька останніх років для проведення табору обирають саме Полтавську область.

Під Полтавою у таборі в молоді кували волю та характер (ФОТО)Під Полтавою відбувся вишкільний табір «Відвага». Фото Ольги Матвієнко

Цьогоріч із 20 по 30 липня базувалися неподалік села Буланове Полтавського району на крутому березі Ворскли.

Організатори із Молодіжного націоналістичного конгресу говорять, що із 50 учасників до кінця дійшли 38. Не дивина, адже саме «Відвагу» називають найскладнішим та найбільш насиченим за програмою вишкільним табором, які проводить МНК.

Суть

Молода людина, яка збирається випробувати свої сили у «Відвазі», повинна розуміти, куди їде. Ці 11 днів подекуди нагадують безкінечну смугу перешкод та завдань на виживання.

Відповідальний за програму табору Василь «Дуб» Дубовий розповідає:

– Програма дуже насичена і не зупиняється ні вдень, ні вночі. Особливість її у поєднанні багатьох блоків – інтелектуального, фізичного, креативного духовного. Це дозволяє на виході отримати людину, яка після табору може діяти набагато ефективніше у повсякденному житті, швидше вирішувати завдання.

Зараз в Україні намагаються організовувати подібні табори, в яких також збирають активну молодь. Але в них є проблема – всі вони перебрали стару радянську систему, коли людину завозять у табір на два тижні і вона там нічого не робить. «Відвагу» організовують такою, якою хочуть бачити державу.

– Ми говоримо, що наш табір – це прототип міні-держави, – зазначає Василь Дубовий. – Якщо ми тут можемо бути самостійними, дати раду, організувати все самі, доглядати тут за чистотою та гігієною, то відповідно за чистотою міністерств та управлінь ми так само зможемо дивитися.

Програма

Програма табору складається із окремих модулів, які тривають паралельно. Саме про таку насиченість говорять у проводі.

Цивільний захист. Цього року, на відміну від двох попередніх, у таборі зробили ухил саме на цю частину. Наприклад, тренінг із тактичної медицини від ініціатива Світового Конґресу Українців «Захист Патріотів».

Під Полтавою у таборі в молоді кували волю та характер (ФОТО)Навчання з тактичної медичини від «Захисту патріотів». Фото Марії Дзвінки

Під Полтавою у таборі в молоді кували волю та характер (ФОТО)Навчання з тактичної медичини від «Захисту патріотів». Фото Марії Дзвінки

Спортивний модуль. Переважно – це ігри вольового характеру. Наприклад, регбі – гра безкомпромісна. Якщо потрібно забрати м’яч, то людина зустрічає повний опір. Таборовики мають змогу не тільки повною мірою виплеснути енергію, а й зрозуміти свої можливості. Не менш пізнавальними у цьому плані – нічний вимарш на 40 кілометрів та турнір із кікбоксингу. Останній – не дитяча бійка, а контактний травматичний бій за всіма правилами.

Ідеологічний модуль, у рамках якого говорять про мотиви створення табору, діяльність МНК, ідеологічне підґрунтя створення незалежної вільної держави із розвиненим громадянським суспільством.

Громадський модуль, протягом якого розбирають, що таке громадський активіст, з чого починати, який вплив він має на процеси в державі.

Під Полтавою у таборі в молоді кували волю та характер (ФОТО)Гутірка

Мотивація

Складна і фізично, і морально програма, супроводжується стовідсотковою дисципліною та чіткими правилами таборування. Тут немає слова не хочу чи не можу. Головна мета – якщо ти пересилив себе у таборі, то життєві складнощі в місті тобі вже не здаватимуться складнощами.

– Якби не було системи мотивації, то люди б швидко втрачали запал, – пояснює Василь Дубовий.

Якщо є блоки, де можна виявити кращих, наприклад, у спортивних змаганнях, то таборовики отримують нагороду. Цього року це «шведики» – звичайна канцелярська резинка, яку потім можна обміняти на блага цивілізації – зарядити телефон, замовити страву у шеф-кухаря.

Так само є і система покарання. Проте тут це називають колективною системою мотивації, яка в перспективі не дозволяє оступатися і робити негативні вчинки. Коли один оступився, то відповідають всі: хтось провинився – відтискаються всі.

Під Полтавою у таборі в молоді кували волю та характер (ФОТО)Колективна мотивація

За мотивацію, зокрема, відповідає бунчужний тобору друг «Швед»:

– Головне пам’ятати, я це роблю не для того, щоб завдати більше роботи, а щоб виховати командний дух, випрацювати швидкість реагування, – наголошує «Швед».

Під Полтавою у таборі в молоді кували волю та характер (ФОТО)Одне із завдань для тих, хто потрапив до штрафбату

Табір вільний від алкоголю. Паління дозволене, але створюються такі умови, що подумаєш – курити, стоячи в болоті, чи потерпіти.

Проте наголошують, система мотивації в таборі побудова так, аби не принижувати людину та не порушувати морально-етичні суспільні норми.

Відтік «кадрів»

Не всі готові до такого натиску, тож у перші два-три дні відбувається масова міграція людей із «Відваги».

– Люди йдуть, бо вони в результаті отримують не те, що очікували. Ми попереджаємо, що буде сувора дисципліна, багато роботи і в багатьох випадках просто потрібно буде через себе переступити. Але все одно більшість це не сприймають серйозно – літній табір та й усе. Але хтось поспить менше, ніж йому потрібно – і вже не згоден це терпіти. Комусь дуже насичена складна програма, а він хотів більше часу для відпочинку. А в нас програма побудована так, що відпочинок – це зміна діяльності. Втомилися від активності – пішли на гутірку, – розповідає Василь Дубовий. – Але ми пояснюємо, що якщо ви зараз це переборете, то будете себе поважати.

Під Полтавою у таборі в молоді кували волю та характер (ФОТО)Турнір з кікбоксингу

До відтоку таборовиків ставляться філософськи. Ті, хто тут живуть, працюють разом, стають дуже дружними. А таке відбувається тільки за умови, що деструктивні люди йдуть. Наприкінці всі задоволені собою, їдуть додому із піднесенням і наснагою щось робити далі.

Є й такі, хто повертаються у табір із року в рік. Василь Дубовий жартує, що провід таких людей не розуміє:

– Повертаються ті, хто зрозумів, що можна над собою працювати і перемагати. І це в них стає гарною звичкою – ставити собі більшу планку і брати її.

Дівчина Наталка у таборі якраз не перший раз. Сама родом із Полтавщини, але до 2014 року жила у Луганській області.

– Мене запитують, навіщо я сюди їду. Завжди відповідаю – можна говорити і розповідати про «Відвагу» дуже багато, але це потрібно пережити. І коли ти пережив, дотримався до останнього дня, переборов себе, то отримуєш відчуття, яке ні з чим не порівняти, – говорить дівчина.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter