Полтавських чиновників учили надавати домедичну допомогу

Суспільство
Ольга Матвієнко11 травня 2016 о 10:38761 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавських чиновників учили надавати домедичну допомогу
Для працівників обласної ради провели тренінг із екстреної медицини.

Життя людини – найбільша цінність. Ця нехитра істина лежить у основі побудови цивілізованого суспільства будь-якої країни світу. Та, на жаль, далеко не кожен українець сьогодні в змозі врятувати людське життя, надавши першу домедичну допомогу. Результат – 50 тисяч українців на рік помирає через невчасно надану допомогу.

Полтавських чиновників учили надавати домедичну допомогуВ облраді провели тренінг з надання домедичної допомоги. Фото прес-служби Полтавської обласної ради

«Вміти і знати – щоб врятувати життя», – під таким гаслом у Полтавській обласній раді провели тренінг з надання невідкладної домедичної допомоги для працівників апарату. На запрошення голови обласної ради Олександра Біленького та за безпосередньої участі заступника голови обласної ради Анатолія Ханка фахівці ГО «Вартові життя» розповіли, як допомогти людині, зокрема, при зупинці дихання, критичній кровотечі. Про це повідомили у прес-службі обласної ради.

– Такі тренінги важливі не лише для безпеки наших рідних і близьких. «Алгоритми людяності» допомагають нам повернутись до проблем одне одного, спробувати допомогти. Окрім цього, навчають брати на себе відповідальність, усвідомлено, зважено, оперативно ухвалювати рішення. Бо саме невміння чи незнання народжують в нас невпевненість і байдужість. І саме тренінги ГО «Вартові життя» ми хочемо покласти в основу програми первинної медичної освіти, яку сьогодні вже розробляють у області. Вона підвищить обізнаність мешканців області, і, сподіваюсь, отримає підтримку депутатів під час обговорення на найближчій сесії обласної ради, – поділився своїми думками під час тренінгу голова обласної ради Олександр Біленький.

До теми: У Полтаві на тренінгу вчитимуть самодопомозі при посттравматичному синдромі

Інструктори ГО «Вартові життя» наголошують , що практика надання домедичної допомоги – це ознака розвиненого суспільства.

– У країнах Європи 60-80% громадян вміють надавати таку допомогу, цього дітей вчать зі школи. Ми проводимо тренінги за всесвітньо відомою програмою BLS (базова підтримка життя). Найперше завдання, звісно ж, навчити полтавців ефективно надавати домедичну допомогу. Саме так, адже я сама була свідком численних помилок і неточностей, які люди допускали під час надання невідкладної допомоги. Адже чи не найбільша проблема – часто люди не беруться допомагати, бо просто не знають як і бояться ще більше нашкодити, – розповідає Вікторія Лоза, директор ГО «Вартові життя».

Читайте також: У Полтаві вчетверте провели соціально-інформаційний благодійний проект «Врятуй життя ближнього»

Як правильно зробити штучне дихання і накласти джгут при критичній кровотечі? Відповіді на ці та інші важливі для життя запитання працівники апарату обласної ради отримали під час тригодинного тренінгу, який «вартові життя» провели із застосування спеціальних матеріальних та технічних засобів. «Надзвичайно цінно і корисно, – підсумовують тренінг його учасники.

– Ці знання можуть знадобитись кожної хвилини нашого життя. Здоров’я у людей не кращає, серцево-судинні захворювання прогресують і збільшується кількість смертей від цих захворювань. Тому потрібно бути готовим надати не лише допомогу рідним і близьким, а і адекватно відреагувати на можливі позаштатні події просто на вулиці, – сказала учасниця навчань Світлана Калашник, головний спеціаліст одного із відділів апарату обласної ради.

Після завершення тренінгу усі його слухачі і учасники отримали відповідні сертифікати.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter