Полтавцям пропонують здати лампи, що містять ртуть

Суспільство
Надія Труш23 травня 2016 о 18:37741 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавцям пропонують здати лампи, що містять ртуть
У Полтаві протягом трьох днів проходитиме збір ламп,

В Україні стартувала кампанія проти ламп, що містять ртуть.

У Полтаві здати відпрацьовані лампи, що містять ртуть, можна буде з 27
по 29 травня в торговому центрі «Епіцентр» за адресою: Київське шосе, 41.

Полтавцям пропонують здати лампи, що містять ртуть

Проект програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення», та благодійний фонд MAXUS, заявили про початок кампанії щодо привернення уваги населення та української влади до проблеми правильного збору й утилізації відпрацьованих ламп, що містять ртуть.

В рамках акції організатори планують розповсюдити інформацію про шкідливий вплив на екологію та здоров’я людини ртуті, що міститься в люмінесцентних лампах, та важливість правильного збору й утилізації таких ламп. З 27 по 29 травня в 23 українських містах, включаючи Полтаву, будуть організовані тимчасові пункти збору й подальшої утилізації люмінесцентних джерел світла в торговельних центрах однієї з мереж гіпермаркетів.

Всесвітня організація охорони здоров’я відносить ртуть до токсинів, що найбільш загрозливі для оточуючого середовища та здоров’я людини. Отруєння ртуттю може відбутися не лише під час прямого контакту з її парами в разі розбиття люмінесцентної лампи, але й за умови використання в їжу молока та м’яса корів, випас яких проходив поблизу полігонів та звалищ, куди хаотично звалюються лампи, а також у багатьох інших випадках, наприклад, через ґрунт, воду і т.і. Всього 1 (один) грам ртуті, що потрапив в оточуюче середовище, забруднює 200 тисяч кубічних метрів води та 3 мільйони кубічних метрів повітря. До того ж, ртуть накопичується в корінні рослин й дерев, грибах, водоростях та рибі. Тому відпрацьовані лампи, що містять ртуть, підлягають спеціальній утилізації – їх не можна викидати в звичайні контейнери для сміття. Однак, навіть усвідомлюючи важливість правильної утилізації люмінесцентних ламп, українці нерідко стикаються з проблемами, оскільки на сьогоднішній день в державі фактично відсутня система пунктів збору таких ламп від населення. В якості альтернативи лампам розжарювання, які сприяють глобальному потеплінню, та люмінесцентним лампам, що містять ртуть, екологи й спеціалісти в галузі світлотехніки пропонують переходити на світлодіодні (LED) лампи та світильники, що мають високу енергоефективність та є екологічно чистими джерелами світла.

До теми: Куди в Полтаві можна здати зіпсований ртутний термометр

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter