Шляхи вирішення стихійної торгівлі на Південному вокзалі: коментар з міськради

Суспільство
Андрій Іванов15 квітня 2016 о 08:011393 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Шляхи вирішення стихійної торгівлі на Південному вокзалі: коментар з міськради
Стихійна торгівля у Полтаві – проблема, з якою міська влада кволо бореться протягом багатьох десятків років.

Шляхи вирішення стихійної торгівлі на Південному вокзалі: коментар з міськрадиФото Андрія Іванова

На площі Слави вирубали всі дерева у сквері, створивши таким чином рай для торговців. Раніше їм доводилося торгувати навколо скверу, по суті на проїжджій частині. Нині ж до їхніх послуг вся площа. Торгують там усім, починаючи від одягу, ляльок, дрібних побутових товарів і закінчуючи м’ясом, рибою й насінням. І все це прямо із землі без жодних санітарних гарантій, адже продукція, як і самі «стихійники», не мають дозволів від санітарних лікарів.

Поряд зі стихійним базаром офіційний ринок «Південний». У міськраді і не заперечують, що там на всіх місця не вистачить, тому і шукають інші варіанти. Проте запропонувати будь-яку альтернативу міська влада поки не в змозі. Все на рівні ідей та пропозицій. Сергій Луценко, голова постійної депутатської комісії Полтавської міської ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту, депутатської етики та протидії корупції, говорить, що такий ринок безумовно не є окрасою Полтави.

– Поки що на комісії ми не проводили засідання з цього питання, – говорить депутат Луценко. – Я особисто трохи вивчав цю проблему, безпосередньо їздив на ринок зранку, нарахував 548 торговців та приблизно 30-35 машин підприємців, які, на відміну від торговців, вже мають справжній бізнес на цьому базарі. На «Південному ринку» є не більше, ніж 60-70 місць. Відповідно, місця для усіх бажаючих торгувати немає.

Головні проблеми стихійного ринку на площі Слави – недотримання санітарних норм та завада нормальній роботі міського транспорту. Іноді тролейбуси та автобуси там не можуть проїхати.

Як альтернативу для торговців Сергій Луценко хоче запропонувати майданчик неподалік вокзалу на вулиці Сакко. Проте для того, щоб перемістити туди ринок, потрібно багато зусиль, часу та формальностей.

Підприємці скаржаться на «стихійників»

Свою думку мають і «сусіди» тих, хто торгує стихійно, – підприємці.

– Я просто не розумію, у мене магазин, а навпроти його вітрини торгують квашеними кавунами, – обурюється власник кількох магазинів на ринку. – Або ж, пішли, я вам покажу «свіжу рибу». Не хочете? А чого, вона ж «найсвіжіша» і «смачна». Днями взагалі хтось з них поставив великий автобус і загородив проїзд. Наш охоронець визвав поліцію. Вона приїхала та пообіцяла, що за два тижні незаконними торговцями займуться та їх приберуть. Раніше вони (стихійні торговці – прим. авт.) навіть нам гроші давали за те, що стоять тут, кошти ми використовували для послуг двірника, який прибирав за «стихійниками» двічі на день. Та зрештою відмовилися від цієї ідеї.

Читайте також: Стихійний ринок і спиляний парк біля Південного вокзалу у Полтаві: аргументи поліції

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter