На поминальні дні кожен полтавець намагається впорядкувати могили померлих родичів. Один із найпопулярніших способів прикрасити поховання – пластикові квіти. Цього року ціна на них, як і на інші товари, значно зросла. Продавці на центральному ринку говорять, що подекуди доводиться ціну знижувати, бо люди дорогі квіти купити не в змозі.
– Порівняно із минулим роком, то цього ціна просто космічна. Наприклад, минулого року ось ці квіти (гілочка із трьома квітами – авт.) ми продавали по 4 гривні, то цього вони коштують по 10 гривень. Але стараємося ціну до 8 гривень опускати, бо людям дуже дорого, – говорить одна із продавців. – Менше, можливо купують, не такі великі букети.
До теми: У поминальні дні в Полтаві їздитиме додатковий транспорт
Дівчина, яка теж стоїть перед входом у центральний ринок говорить, що ціни зросли в середньому на 20%.
– Ціни зросли десь відсотків на 20. У нас букети коштують від 20 гривень, а є і до 200-300 гривень. Люди купують, як і кожного року. Буває, скуповуються і на 500 гривень, і на 1000 – кому скільки потрібно, – розповідає вона. У її наметі переважно великі композиції із різноманітних квітів – букети, кошики, вінки на підставках.
У рядах за критим ринком говорять, що найперше розібрали дешеві квіти і останні дні будуть намагатися розпродати дорожчий товар.
– Взагалі у людей грошей немає. Питають, але купують дешевші. Зразу розібрали по 10, 15 гривень квіти. У кожного могил багато, кожному родичу хочеться віддати належне, вшанувати. Зараз залишилися ті, що за 35-40, – говорить інша реалізатор.
Покупці теж нарікають, що нині скупитися на поминальні дні дорожче, ніж для великоднього столу:
– Дуже все дорого, не просто, а шалено дорого. Ось цього року вінків я купити не змогла, лише гілочки невеликі. У мене три пам’ятники, то ось на 200 гривень я вже скупилася, – говорить пенсіонерка Ольга Іванівна. За ці гроші вона купила три лампадки у пластикових підставках і кілька звичайних гілочок із квітами.
Продавці говорять, що тим не менше на попит не впливають жодні заклики не нести пластикові квіти на кладовища.
– Вважаю, що утилізацією повинні займатися ті, хто доглядають кладовища. Це не ми засмічуємо навколишнє середовище, а ті, хто бере гроші за місця на кладовищах, але не доглядає за ними, – наголошує одна із продавців.
Покупці розповідають, що радо б відмовилися від пластику.
– Взагалі потрібно відмовлятися від штучних квітів, бо ми дуже засмічуємо кладовища. Ці ж квіти не горять не тліють, – переконана полтавка Ганна Іванівна. Проте зізнається, що зараз їй важко доглядати живі квіти, тому як і більшість полтавців раз на рік возить на кладовище штучні.
Опитування: потрібно чи не потрібно нести пластикові квіти на кладовище