Такі дані надав директор департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак.
За інформацією головного медика області, 22 людини живуть із донорською ниркою, з них – одна дитина. Ще семеро людей чекають на донорську нирку.
Троє полтавців живуть із трансплантованою печінкою, з них – двоє діток.
Нагадаємо, в Україні хочуть дозволити трупне донорство. Наприкінці квітня поточного року Верховна Рада у першому читанні ухвалила закон щодо трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини. Закон поки що не прийняли, але Парламент зробив перший упевнений крок до європейської практики. Ми поцікавилися, яка ситуація на Полтавщині, враховуючи те, що питанням донорства органів зайнялися державному рівні.
– В області відсутні особи, які бажають стати донорами органів, тому реєстру даних таких людей немає. Такого реєстру немає і в Україні, – інформує Віктор Лисак.
Якщо ж закон все таки приймуть, то в державі створять Єдину державну інформаційну систему трансплантації відомостей про осіб, які надали згоду на донорство після своєї смерті. Людина, яка виявила бажання поділитися після своєї смерті власними органами заради порятунку життя іншої людини, матиме картку потенційного донора державного зразка. Але це поки що лише у планах.
Також немає в обласному центрі й спеціальної медичної установи, де проводять трансплантацію (пересадку) органів.
– Пацієнтам такі операції здійснюють в семи трансплантаційних центрах України: в Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпропетровську, Одесі, Львові, Донецьку, – йдеться у відповіді Віктора Лисака.
До теми: У Полтаві живуть донори крові, які ділились нею більше 200 разів