У Полтаві навчали попереджувати насилля в сім’ї

Суспільство
Надія Труш10 жовтня 2015 о 15:471173 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві навчали попереджувати насилля в сім’ї
В рамках проекту «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні» у місті провели навчання для міліціонерів, медиків, працівників соціальної сфери.

У Полтаві навчали попереджувати насилля в сім’їУ Полтаві навчали попереджувати насилля в сім’ї. Фото volynnews.com

Фахівці БО «Світло надії» та Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського провели семінар-тренінг для працівників органів внутрішніх справ, працівників соціальної і медичної сфери.

Тренери та учасники заходу відпрацьовували алгоритми ефективної міжвідомчої взаємодії попередженні насилля в сім’ї та щодо жінок.

– Головна особливість навчання полягає в тому, що зібрали разом працівників медичної, соціальної сфери та правоохоронних органів, щоб напрацювати механізми взаємодії та ведення випадку, коли жінка або дитина звертаються з проблемою профілактики насильства або якщо є повідомлення щодо вчинення насильства, - розповіла Світлана Большева, психолог БО «Світло надії».

На думку Катерини Муліки, завідувача центру практичної психології та соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, проблема насилля в сучасних українських родинах є досить актуальною. На це є різні причини: війна, реформи, недосконалість державних та суспільних інституцій.

– У вітчизняному законодавстві є певні колізії, які ускладнюють подолання проблем насильства в сім’ї. Зокрема, в одних законах та наказах згадуються соціальні служби, як установи, що мають займатися подібними питаннями, а інших – ні. Така законодавча плутанина призводить до непорозумінь, хто і за що відповідає. Тому завдання семінару, на думку організаторів – налагодити взаємодію між службами та установами, які працюють у напрямку протидії насильства в сім’ї, - розповідає Катерина Муліка.

На думку психологів та соціальних працівників, які взяли участь у семінарі, будь-які факти насилля чи то сексуального, чи економічного, чи фізичного можна вирішувати шляхом переговорів, врахування інтересів обох сторін. Але краще не допускати фактів насилля, вважають фахівці. Учасники семінару ознайомились з механізмами взаємодії органів та установ, на які покладається здійснення заходів з попередження насильства в сім’ї. Організатори звернули увагу і на алгоритм дій, до яких мають вдаватися правоохоронці, соціальні служби при виявленні насилля.

Довідково: Проект «Свобода від насильства: покращення доступу до соціальних послуг в Україні» реалізує МБФ «Українська фундація громадське здоров'я» спільно з ВГЦ «Волонтер», за підтримки Європейського Союзу, а також за підтримки Відділу у справах сім’ї та молоді Полтавської облдержадміністрації, за участю тренерів-фахівців БО «Світло надії» та Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського.

До теми: Як не стати жертвою злочину

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter