Учасники виставки
Уже одинадцять років поспіль виставка проводиться на
Полтавщині. Її основна мета – підсумувати діяльність сфери за рік, презентувати здобутки та напрацювання, обмін досвідом, неформальне спілкування між фахівцями.
Спеціалісти нафтогазової сфери не приховують, що минулий і початок нинішнього року важко назвати легким. Безумовно, ситуація на Сході країни, різке падіння курсу гривні щодо іноземної валюти, втрата родовищ у Донецькій та Луганській областях, в Криму не могли не позначитися на їхній роботі. Зокрема, деякі іноземні компанії, представництва яких протягом багатьох років працювали в Україні, і на Полтавщині зокрема, змушені були тимчасово призупинити свою роботу, інші – суттєво скоротили штат працівників. Болісним питанням для багатьох компаній з видобутку нафти та газу залишається висока ставка рентної плати за використання надр для видобутку природного газу. Нагадаємо, у новому Податковому кодексі її збільшили до 55% за видобування з покладів на глибині до 5 км, і 28% – з покладів на глибині понад 5 км. Відомо, що наприкінці минулого року газовидобувні компанії України, серед яких і полтавські, зверталися до Кабміну з проханням скасувати підвищену рентну плату. Про це писала «Економічна правда». Нафтогазовики зізнаються, що втратили замовника зі Сходу, проте сподіваються, коли ситуація стабілізується, зможуть повернути напрацьованих клієнтів.
Одна із бурових компаній представлена на виставці
– Підняття податку не могло на нас не позначитися, – каже Володимир Мовін, начальник відділу охорони праці однієї із сервісних бурових компаній Полтави. – У власників свердловин виявилися складнощі з реалізацією продукції, у них відповідно менше роботи на свердловинах, а в нас замовлень. Щоб надавати якісні послуги і не бути залежним від долара не можливо. Щоб привезти, приміром, закордонне долото і якісно пробурити свердловину, його треба купити, а значить з курсом долара міняється вартість долота, а значить і вартість свердловини.
На захід приїхали фахівці галузі з різних регіонів країни
Проте спеціалісти налаштовують себе оптимістично.
– Я вважаю ці труднощі тимчасовими, адже рентні ставки в західних країнах продовжують залишатися в рази вищими, ніж в Україні, – зауважив Сергій Семизаров, директор виставкого центру.
Загалом у виставці, яка триватиме протягом двох днів, взяло участь понад 40 видобувних та сервісних підприємств. Сергій Семизаров зізнається, що це менше, ніж торік.
Гостей розважали музики
– Кількість компаній пов’язаних з видобутком вуглеводнів та сервісних компаній, дійсно стало трохи менше. На виставці задіяно близько 40 профільних підприємств, більша частина яких не з Полтавської області. Тут є представники із Сумщини, Київщини, Дніпропетровщини, Харківщини, Львівщини. Минулого року на виставці було представлено більше 50 компаній, – говорить Сергій Семизаров та продовжує: – Я думаю, що жоден з керівників компаній, які зараз призупинили свою роботу, не думає про закриття, бо насправді саме ця галузь і поклади, які є в нашій землі та в світі дають великі перспективи для тих компаній, які працюють в цій галузі.
Олег Пругло, заступник голови ОДА, спілкується з учасниками заходу
Окрім фахівців галузі на відкриття виставки завітали також представник Мінеенрговугілля Рамазанов та заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олег Пругло.
– Полтавщина – один із головних регіонів з видобування газу та газового конденсату. 41 % газу та 68 % – газового конденсату, видобувають в нашій області. Політика держави спрямована на енергетичну незалежність дає сподівання на те, що наші компанії будуть розвиватися і мати відповідний дохід. Безумовно, сьогодні не найкраща ситуація, ми всі знаємо про витрати, які йдуть на Схід, про нові податки, але сподіваюся, що ця виставка – це черговий крок до енергетичної незалежності, – зазначив Олег Пругло.
Читайте також: сервіс світового рівня доступний в Україні.