Виставка вишитих ікон працівників медичної сфери Полтавщини відкрилася в обласному центрі у виставковій залі Духовно-культурного центру імені прп. Паїсія Величковського. Авторські роботи майстринь зроблені в різнопланових техніках – муліне, бісером; є вишиті ікони на полотні.
Вишиті ікони напрочуд різноманітні. Тут можна побачити і Таємну вечерю, й Ісуса Христа, й Миколу Чудотворця, й Святу княгиню Ольгу, і Святе сімейство, і Пантелеймона цілителя, янголів… Та все ж найбільша кількість робіт присвячена Богородиці.
– У виставковій залі представлено 206 майстерно вишитих нитками та бісером ікон. Працювали над ними наші медичні сестри, лікарі, санітарки та інші працівники медичної сфери з усієї області. Мабуть, немає жодного району, який тут не представлений. Доводилося обмежувати навіть кількість людей, бо якби зібрали всі твори, вони б тут не вмістилися, – говорить Олександр Кулічко голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я. – Мета такого заходу – підтримка талановитих людей. Раніше ми вже випустили 9 збірок творів написаних медпрацівниками.
Тетяна Чаус, медична сестра Полтавської обласної клінічної психіатричної лікарні представляє на виставці вишиту бісером ікону Божої Матері Семистрельної, каже, що над вишивкою працювала три тижні у вільний час. Це вже не вперше вироби Тетяни Чаус експонуються на виставках. Неодноразово її роботи були представлені на виставках в медичному закладі, де вона працює, в обласному театрі ім. М. Гоголя.
Читайте також: На Полтавщині, у гончарній столиці, вшанували відому мисткиню (фото)
– Обрала для вишивання саме цю ікону, тому що Божа Матір Семистрельна є берегинею домашнього вогнища, – говорить майстриня. – Вишивка хрестиком, бісером – це моє чи не найбільше хобі.
У домашньому арсеналі вишивальниці близько двох десятків вишитих картин, є серед них й інші ікони, а також незліченна кількість вишитих рушників, частину з яких вона подарувала рідним і друзям.
Ганна Кабика працює в Полтавській обласній поліклініці. На виставці представлена вишита нею ікона Божої матері «Неувядаемый цвет». Над нею жінка працювала близько місяця. Розповідає, що вишивкою захоплюється не так давно, віддає перевагу вишиванню бісером. Пані Ганна каже, що вишивка нині – задоволення не з дешевих. Щоб вишити ікону невеликого розміру треба витратити майже 200 гривень. Далеко не всі можуть собі це дозволити.
Як зізнався Сергій Козловський, директор Духовно-культурного центру, – така велика кількість творів уперше експонується в цьому приміщенні.
До слова, всі ікони будуть освячені архієпископом Полтавським і Кременчуцьким владикою Федором.
Подивитися на вишиті ікони можна до 29 травня. Ціна благодійного квитка символічна – 5 гривень. Виручені кошти підуть на облаштування виставкової зали Духовно-культурного центру.