У Полтаві збирали ідеї і проекти для розвитку міста

Суспільство
21 грудня 2015 о 17:15916 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві збирали ідеї і проекти для розвитку міста
Активісти, бізнесмени і депутати Полтавської міськради обговорювали розвиток міста.

У Полтаві збирали ідеї і проекти для розвитку містаАнна Шавиро, один зі співорганізаторів заходу. Фото надане Романом Повзиком

20 грудня у ресто-клубі «Podium» відбулася стратегічна сесія Полтави.

Організатором заходу стала Громадянська Платформа Нова Країна — неполітичне громадське об’єднання, що має на меті розробку і втілення реформ в Україні. На захід прийшли представники громадськості, бізнесу, кілька депутатів Полтавської міськради.

Полтава – 12-те місто, у якому проводилася стратегічні сесія розвитку. Метою роботи полтавців мало стати формування бачення розвитку міста на наступні п’ять років (або хоча б напрацювання ідей, які можна було б втілити, щоб покращити певні сфери в ньому).

Спочатку модератор заходу Олена Горб коротко розповіла про свою організацію і проекти, які вони реалізують. До їх числа входить, наприклад, Школа мерів, в якій навчався нинішній мер Миколаєва Олександр Сєнкевич.

Далі учасників розбили рівномірно між 5 столами. Кожен з цих столів отримав сферу роботи: місцеве самоврядування/антикорупція, інфраструктура, розвиток підприємництва (перспективні галузі), туристичний бренд міста (самобутність, культура, історія), молодіжна політика/освіта. За кожним столом учасники обрали «хранителя» – людину, яка записувала обговорення групи і яка не мала переміщатися між столами (що було необхідно робити решті учасників).

Першим питанням були ресурси, які має місто, щоб за 3-5 років досягти результатів у кожній із сфери. Учасники по черзі за визначений час сідали за стіл, де обговорювалося питання визначеної сфери і пропонували свої ідеї. «Хранитель» цього столу їх записував, якщо вони не повторювалися з попередніми. Другим питанням стали проблеми, які стають на заваді досягнення результатів у визначених сферах. Звісно, говорити про бар’єри — найлегше, тому тут листи були заповнені без залишку. Третім етапом стали практичні ідеї та проекти, які можуть запропонували учасники для досягнення «швидких перемог» уже за 60-180 днів. Тобто це мали бути конкретні, реальні пропозиції, результати яких можна виміряти за визначений термін.

Роман Повзик

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter