У Полтаві з’явився новий простір для проведення заходів просто неба

Суспільство
Ольга Матвієнко7 вересня 2016 о 14:201110 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві з’явився новий простір для проведення заходів просто неба
​Уже цього четверга на майданчику покажуть українське кіно.

У Полтаві з’явився новий простір для проведення заходів просто небаУ Полтаві з’явився громадський простір. Фото Романа Коби

Із 2 по 4 вересня учасники громадської організації «Сіті Лаб» організували будівництво відкритої сцени і помосту на озелененій ділянці справа від Музичного училища імені М. Лисенка (вул. Соборності, 11) в рамках проекту «Твій простір».

– Ця територія багато років пустувала і активісти з «Сіті Лаб» вирішили облаштувати її так, щоб на ній можна було проводити невеликі камерні заходи й різноманітні активності, – розповідають в організації City Lab. – Так з’явився проект «Твій простір». Він має таку назву, тому що до процесу його створення і опанування залучені жителі міста: від процесу проектування і будівництва до безпосередньої участі у проведенні заходів на ньому.

Найближчим часом організатори планують також облаштувати місця для сидіння й інформаційний стенд, знову залучившись підтримкою волонтерів.

Сцена й інше облаштування є тимчасовими: вони простоять щонайменше до кінця вересня (наразі до саме до цього часу виданий дозвіл). А сам проект є свого роду експериментом - у випадку попиту на такий простір і насичення заходами у осінній період ініціатори перетворення простору планують розвивати його з наступного року. Також важливою умовою є підтримка влади - за словами учасників ГО «Сіті Лаб» зараз міська влада не дуже охоче підтримує проект, а тому потрібно продемонструвати їй, що такий простір потрібен місцевій громаді.

Хоча процес облаштування не завершений, уже зараз на сцені можна проводити різні заходи: відкриті тренування, репетиції, акустичні концерти, лекторії, презентації, публічні обговорення, кінопокази, майстер-класи, театральні виступи тощо.

Автори проекту наголошують на тому, що це може роботи кожний, а тому запрошують ініціативних полтавців і гостей міста до співпраці.

Якщо ви бажаєте провести тут свій захід, звертайтесь на електронну адресу:

citylab.poltava@gmail.com

або за телефоном:

(066) 81-666-21

Єдина вимога організаторів: заборонена будь-яка політична і релігійна агітація.

Активісти стверджують, що навіть під час будівництва люди підходили і цікавилися, виявляли бажання проводити тут заходи у найближчий період. Так, уже є попередні домовленості про проведення тут відкритих тренувань, виступів брейк-данс колективів і мистецьких заходів.

Офіційне ж відкриття заплановане на 16 вересня. Програму відкриття опублікують найближчим часом.

Уже цього четверга 8 вересня о 20.00 до Дня українського кіно тут покажуть стрічку «Тіні незабутих предків». 11, 18 вересня та 1 жовтня на сцені відбудуться змагання з брейк-дансу.

А з 22 по 25 вересня на «Твоєму просторі» пройде «Майстерня міста» – міні-фестиваль про сучасне місто і його суспільство, організований міською владою спільно із німецьким фондом GIZ і полтавськими організаціями.

Довідка:

Проект «Твій простір» – ревіталізація неактивного громадського простору силами громади міста Полтави, реалізовується ГО «Сіті Лаб» у рамках програми «Сприяння соціальній згуртованості та взаєморозумінню у громадах Сходу України» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter