На поточний рік експерти МВФ прогнозують підсумкове зростання на рівні 1,5%. Крім того, споживчі настрої почали поліпшуватися: за даними GfK Україна, вони покращилися на 5%. Повернення гривні до стабільного коридору відносно долара і євро також позитивно позначилося на готовності громадян до серйозних покупок — таких, як квартира. Аналітики сервісу оголошень OLX вивчили пропозиції в Запоріжжі та області й дізнались, як змінилася середня вартість квартир за останні півроку.
У рубриці «Продаж вторинного житла» в Полтавській області активно понад 5,5 тисяч оголошень щодо продажу нерухомості. Традиційно найбільше пропонується однокімнатних і двокімнатних квартир.
Діапазон цін показує варіанти від найбільш простих до апартаментів преміум-класу. Наприклад, найдоступніша квартира в області — двокімнатна в Пирятинському районі — пропонується всього за 3500 дол (~86 600 грн). Найдорожчим виявився варіант з чотирикімнатними VIP апартаментами в Полтаві вартістю 300 тис. дол. (~7,4 млн. грн).
Ціни на однокімнатні квартири в Полтавській області показали загалом слабку позитивну динаміку в гривнях — в основному їхня вартість у регіоні трохи зросла. У доларовому ж еквіваленті в Кременчуці, Лубнах і Миргороді ціни на однокімнатні мінімально знизилися — на 1-5%. У Горішніх Плавнях і Карлівці ціни в доларах навпаки підскочили вгору — на 23,5% і 15% відповідно.
У підсумку середня вартість «одинички» в нацвалюті у червні 2016 року становила:
- Полтава — 450 тис. грн
- Карлівка — 198 тис. грн
- Горішні Плавні (колишній Комсомольськ) — 292 тис. грн
- Кременчук — 316,5 тис. грн
- Лубни — 301,6 тис. грн
- Миргород — 417,7 тис. грн
Ціни на двокімнатні квартири в Полтавській області не показали різких змін. Полтавські «двійки» в гривнях здешевшали на 10%, у Карлівці — на 6%. У Горішніх Плавнях двокімнатні подорожчали на 10%, у Кременчуці, Лубнах і Миргороді — на 4%, 0,5% і 6% відповідно. Дані за півріччя показують, що «двійки» можуть бути дешевшими за «одинички». Це пояснюється тим, що ціна квартири залежить від кількості квадратних метрів, а часто площа «одинички» та двокімнатної квартири майже однакова.
Трикімнатні ж квартири в області загалом значно подешевшали з максимумом у -25% в гривнях у Миргороді. Вони виявилися дешевшими за двокімнатні. Аналітики пояснюють це тим, що на одно- і двокімнатні, як правило, найвищий попит, тоді як квартири більшого розміру наразі стали неліквідними на ринку нерухомості. У Карлівці трикімнатні втратили 7% у нацвалюті, у Горішніх Плавнях — 18,5%, Кременчуці — 22%, Полтаві — 2,5%. Різкий стрибок вгору ціни трикімнатних квартир стався лише в Лубнах — відразу на 34%.
Коливання цін на нерухомість традиційно схильне до впливу курсу долара, який після зимового стрибка вгору влітку почав відкочуватися на позиції кінця 2015 року — близько 25 грн за долар. Крім того, у великих містах триває активність на первинному ринку нерухомості, тоді як у менших попит на житло багато в чому залежить від сезонних факторів.
Загалом по Україні середня ціна однокімнатної квартири в червні 2016 року становила 676 288 грн (27 282 дол.). У лідерах рейтингу, як і раніше, — Київ (1,07 млн. грн), Одеса (882 тис. грн) і Львів (790 тис. грн). До топ-10 міст, де «одиничка» коштує більше 25 тис. дол., також входять Харків, Чернівці, Луцьк, Запоріжжя, Тернопіль, Кропивницький (колишній Кіровоград) і Черкаси.
За матеріалами Account Manager HOSHVA PR