Заступник голови Полтавської облради програв суд проти журналістів

Суспільство
Надія Труш10 вересня 2016 о 10:46808 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Заступник голови Полтавської облради програв суд проти журналістів
Перший заступник голови Полтавської облради Євгеній Холод програв в Апеляційному суді справу проти журналістів трьох кременчуцьких видань і екс-прокурора Кременчука Григорія Кондратенка.

Заступник голови Полтавської облради програв суд проти журналістівЗаступник голови Полтавської облради програв суд проти журналістів. Фото telegraf.in.ua

Про це йдеться в рішенні колегії Апеляційного суду Полтавської області від 31 серпня, текст якого напередодні було розміщено в Єдиному реєстрі судових рішень, повідомляє «Кременчуцька газета».

Своїм рішенням суд відмовив першому заступнику голови Полтавської облради Євгенію Холоду в його претензіях про захист честі, гідності і ділової репутації до «Кременчуцької газети», газет «Програма Плюс» і «Кременчуцький телеграф», а також колишнього прокурора Кременчука Григорія Кондратенка та постановив стягнути з позивача 1 тис. 71 грн 84 коп. судових витрат.

Як пише видання, підставою для звернення до суду стало те, що на брифінгу 22 липня 2015 року тодішній прокурор міста Кондратенко повідомив журналістам, що стосовно підприємства, яким на той час керував Євгеній Холод, порушено низку кримінальних справ. Зокрема, прокуратура Кременчука мала питання щодо сплати податків цієї приватною структурою, яка контролює майже всі міські ринки.

Оприлюднення цієї інформації трьома кременчуцькими виданнями образило Холода. У своєму позові до суду він вимагав не тільки спростування, на його думку, «недостовірної інформації», а й вимагав, аби видання вибачалися перед ним. Суд першої інстанції в особі судді Автозаводського райсуду Кременчука Анатолія Середи 22 березня 2016 року відмовив Холоду в його претензіях до ЗМІ.

Адже інформація, на яку вони посилалися, була офіційно оприлюднена посадовою особою прямо в приміщенні прокуратури міста. Українське законодавство не зобов’язує журналістів перевіряти інформацію, а в разі поширення посадовими особами недостовірної інформації звільняє представників ЗМІ від відповідальності. Але райсуд погодився з тим, що прокуратура повинна спростувати інформацію про Холода. Новий прокурор В’ячеслав Лісовий подав апеляцію саме на цю частину рішення райсуду Кременчука. Апеляційний суд Полтавської області, розглянувши матеріали справи, погодився з позицією прокуратури Кременчука. Рішення Апеляційного суду вступило в законну силу з моменту проголошення.

До теми: Адвокат, яка погрожувала побрити наголо журналістку з Полтави, теж написала заяву про погрози

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter