Фото Олега Журавльова, Ольги Матвієнко
Полтавці, як один зі способів виявити свою позицію щодо останніх подій в Україні та висловити підтримку військовим у зоні АТО, обирають вивішування прапора. Пройшовшись вулицею, ви легко за хвилину нарахуєте десяток стягів, які майорять із вікон багатоповерхівок. У приватному секторі прапори прикрашають дахи будинків. Не виключення і магазини, державні та приватні підприємства.
– Для мене прапор завжди був чи не найголовнішим символом держави, – розповідає полтавка Ольга. На її сумці зав’язана жовто-блакитна стрічка.
– Гімн - це те, що підносить, його слова ніби навіть захищають. Так само і з прапором, – говорить дівчина. – Після усіх подій в Україні – революції, АТО, стількох смертей заради незалежності та волі, єднання людей заради перемоги – носити стрічку наших національних кольорів для мене ще більша гордість. Коли бачиш стяг, який висить під чиїмось балконом чи у вікні, перше, що приходить на думку – те, що людям теж не байдуже як і тобі.
Для будівель державних установ прапор завжди був звичним атрибутом. Він прикрашає головні адмінспоруди міста - міську раду та облдержадміністрацію. Є прапор і на Полтавській районній раді.
На Полтавському університеті економіки і торгівлі прапор встановили на даху так, що його видно із зупинки.
А от на Полтавському національному педагогічному університеті прапора у день, коли було зроблене фото, не було. Зате студенти в гуртожитку вивісили прапори у вікнах. Немає державного стяга і на при вході в приміщення Управління з боротьби з організованою злочинністю УМВС. Чи є прапор на самій будівлі за парканом не видно.
Якщо говорити про музеї, то на краєзнавчому стяга немає. Зате пройшовшись вниз по вулиці Садовій ви побачите великий прапор на літературно-меморіальному музеї імені В. Г. Короленка.
Полтавці купують вишиванки цілими родинами