Старовинні українські кулінарні традиції зібрали гостей зі всієї України і навіть з-за кордону. Із самого рання майстрині традиційної української страви готувалися демонструвати гостям та односельцям свою майстерність і відкрити секрети приготування борщу у глиняному горщику у справжній печі на дровах.
Спершу кулінарне дійство розпочалося у садибі зеленого туризму «Лялина світлиця». Поки борщик готувався, там діяло справжнісіньке містечко майстрів, майстрині народного мистецтва дивували різноманітністю прикрас, барвистих намист, дукачів, стрічок в національних кольорах. Були також традиційні опішнянські вироби – баранці, свистульки, інші гончарні вироби. А ще продавали вишиті рушники, вишиванки.
Потім дійство перемістилося в «Старий хутір» – місце, де активісти і ентузіасти, які займаються відродженням сільського зеленого туризму, відтворили оселі старих років. Незвичайні і старовинні страви з присмаком димку, безумовно, приваблювали і манили до себе неймовірно смачним запахом.
Черга до палатки, де відвідувачам пропонували безкоштовно посмакувати різними видами борщу, вишикувалася доволі велика, понад 10 метрів. Господині частували гостей фестивалю різноманітними борщами - зеленим, пісним зі щукою, борщем з грушами, з полуницями, на ребрах тощо. Крім борщику, можна було посмакувати налисниками, пиріжками, варениками. Гостей розважали сільські колективи народної творчості, співали народних пісень. Поряд на галявині біля імпровізованої сцени розташувалося ще одне містечко – туристів з палатками, які приїхали з різних міст.
Нагороджували чотирьох учасниць ексклюзивними глиняними горщиками, таких створено всього кілька. Берегині старовинних рецептів борщу також отримали в подарунок призи від спонсорів. Розваги для відвідувачів – на будь-який смак. Можна було на духмяній травичці на білосніжному конику покататися або помилуватися як народні майстри створюють вироби з глини. А ще – послухати щирих українських пісень. Ще одна родзинка кулінарного фестивалю – на ньому працювали волонтери з Польщі, Іспанії, Португалії та нашого українського Івано-Франківська.