Сімейна психологія: що робити, якщо мама втручається в твоє кохання

Родина
Юлія Обелець15 жовтня 2014 о 18:012152 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Сімейна психологія: що робити, якщо мама втручається в твоє кохання
Як шкода, що золота пора дитинства все-таки закінчується! І від маминого «Він тобі не пара!» вже не можна відмахнутися з такою ж легкістю як від «Одягни негайно капелюха!»

Сімейна психологія: що робити, якщо мама втручається в твоє коханняФото lady.tochka.net

І, збираючись на побачення, доводиться, стисши зуби, слухати: «Як ти не зрозумієш? Він тобі не пара! Він занапастить твоє життя! Невже ти не бачиш, що йому від тебе треба лише одне? Він же дурний, грубий, неохайний, негарний, хворий (і далі за списком всіх негативних якостей усього людства)».

Дуже хочеться відмахнутися від усього цього і жити своїм життям. Але...Це ж слова мами, яким ти звикла довіряти й у душі іноді щось та й ворухнеться «А що, як вона права?»

І що робити в ситуації, коли мама втручається в життя? Основний мотив твоєї поведінки повинен бути таким: «Я доросла людина, здатна самостійно ухвалювати рішення та відповідати за своє життя. І ніхто, навіть мама, не має права втручатися». Це - твоя стратегія. Решта - тактика.

Спробуй із мамою домовитися, – рекомендують на lady.tochka.net

Якщо в тебе з мамою доволі довірчі стосунки, виклич її на відверту розмову. Попроси її не вимовляти загальних фраз на кшталт «Він тобі не пара!», а докладно, по пунктах, пояснити тобі, чому вона так думає.

Але будь готова протиставити маминим аргументам свої. Не зловживай словами «То й що? Зате я його кохаю!» На жаль, 99,9% матусь на власному досвіді знають, як швидко закінчується кохання і починаються будні. І навряд чи тобі вдасться переконати маму в тому, що в твоєму випадку все буде інакше.

Розмову з мамою можна вибудувати приблизно за таким алгоритмом:

Фраза мами: «Він бідний як церковна миша! Знайди собі багатого!»

Твоя поведінка: Подумай, а чи не хоче мама вирішити за твій рахунок фінансові проблеми? Чи не втомилася вона від вічної недостачі грошей?

Сімейна психологія: що робити, якщо мама втручається в твоє коханняФото lady.tochka.net

Вибери варіант відповіді залежно від кількості агресії в словах мами:

- Мамо, невже ти хочеш мене продати багатому, щоб забезпечити собі безбідну старість? А як же моє щастя?

- Мамо, ми з Сашею (Колею, Ванею, Петею - встав потрібне) вирішили купити тобі путівку в Єгипет, щоб ти трохи відпочила.

Такий підхід до справи за не дуже великих витратах (подумаєш - Єгипет!) обеззброїть маму: з'ясувалось, що не такий уже й бідний, якщо до Єгипту. Ідо того ж, який благородний! А якщо згадати, що з правильним підходом до справи можна купити путівку зовсім недорого, то ціна спокою й щастя стає зовсім смішною.

Ще один приклад: «Йому від тебе тільки одне потрібне! Залишить саму з дитиною!»

У цьому випадку найкраще відбуватися жартами, залежно від близькості стосунків між тобою та мамою. Фраза «Ще невідомо, кому ЦЕ більше треба» здатна надовго загнати в маму глухий кут і дати можливість хоч би спокійно нафарбуватися.

А коротка лекція про існуючі способи контрацепції, можливо, зацікавить твою маму із суто практичного погляду.

І взагалі, навчися дивитися на життя легше, з гумором! Зрозумій: твоя мама справді переживає за тебе, але, на жаль, говорить із тобою зі свого досвіду, несвідомо намагаючись перенести на твоє життя свої проблеми. Пробач її за це, люблячи. Але не дозволяй зруйнувати своє кохання з поваги та жалю до її гіркого досвіду, страху та інших життєвих «здобутків».

І остання порада: слова «Я його кохаю!» залишай як останній, вирішальний, довід на користь свого рішення. Вимов цю фразу, дивлячись мамі в очі спокійно і твердо. І попроси (саме - попроси, а не зажадай) дати тобі можливість прожити своє, а не її життя.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter