Минулого року, за даними УМВС, зареєстрували більше 850 кримінальних проваджень у сфері обігу наркотиків. Присутні на прес-конференції активісти, які долучають до роботи міліціонерів, зауважили про значний ріст у розкритті таких злочинів. Говорять, що вдалось закрити наркопритони, які діяли до 10 років.
Самі ж правоохоронці розповідали і про складнощі в роботі. Твердять, що наркозлочинці часто «зриваються з гачка» і вдаються до хитрощів. Причина тому – завчасне попередження.
- За минулий рік оголошено про підозру більше ніж 500 особам. Левову частку цієї цифри складають ті, хто має причетність до наркозлочинів. Іншими словами, 2014-го року приблизно на 100 наркозбувачів в регіоні стало менше, – зауважив Геннадій Нізельковський, начальник відділу управління БНОН УМВС.
Представник служби протидії наркозлочинності рекомендував ініціативним землякам зберігати конфіденційність і підтримувати зворотний зв'язок з правоохоронцями. Досить часто, зокрема журналісти, публікують в інтернеті адресу імовірної нарколабораторії, мовляв, подивимось як спрацює міліція.
– Та коли ми приходимо з обшуком за цією адресою, підозрюваний уже там не живе лише тому, що в інтернеті вказали його адресу. І вся робота, яку провели до цього, стає марною, – підкреслив Геннадій Нізельковський. – Організатори наркобізнесу йдуть на різні хитрощі: часто міняють номери телефонів, адреси, вдаються до серйозної конспірації. Та пропри все, ми намагаємось задокументувати таку діяльність. Наведу приклад одного такого злодіяння. Минулого року на полтавському ринку збували наркотики у вигляді пакетів з чаю.
Трішки статистики
Протягом 12 місяців 2014 року у сфері незаконного обігу наркотиків зареєстрували 852 кримінальних правопорушення, зокрема:
- за незаконний збут наркотиків (ст. 307 КК України) – 280
- за незаконне зберігання наркотиків (ст. 309 КК України) – 435
- за посів та вирощування нарковмісних рослин (ст. 310 КК України) – 60
- за незаконний обіг прекурсорів (ст. 311 КК України) – 14
- нарколабораторії (ст. 313 КК України) – 4
- за втягнення у наркоманію (ст. 315 КК України) – 5
- за публічне вживання наркотиків (ст. 316 КК України) – 4
- кримінальних правопорушень, пов’язаних з утриманням притонів наркоманії (ст. 317 КК України) – 39
- за незаконний збут отруйних та сильнодіючих лікарських засобів (ст. 321 КК України) – 10
Викрили 3 міжрегіональних канали постачання наркотичних засобів (канабісу, опію ацетильованого та героїну). Окрім того, виявили 2 факти збуту наркотичного засобу «канабіс» за допомогою всесвітньої мережі Інтернет.
Із незаконного обігу вилучели більше 340 кг наркотичних засобів. Наклали арешт на майно підозрюваних у скоєнні наркозлочинів на суму понад 1 400 000 гривень, а також вилучели майна на суму більше 500 000гривень.
Зі слів активістів, на розкриття наркозлочинів на Полтавщині вплинув і той факт, що призначили нового начальника відділу управління БНОН.
– Раніше головним кришувальником наркозлочинців нашої області був саме начальник управління, який уже звільнений з цієї посади. Але він ще працює в правоохоронних органах, тільки на нижчій посаді. Саме з того моменту і на цей час розкриття наркозлочинів зросло десь на 50 %, зазначила активістка від полтавської громади Тетяна Беличко.