Соціальна реклама проти запуску небесних ліхтариків: "Небесні ліхтарики можуть знищити будинки ліси і навіть життя"
У багатьох країнах світу запуск небесних ліхтариків заборонений. Проте в Україні з кожним роком ця «народна забавка» набирає обертів.
Серед основних небезпек такої розваги:
1. Небезпека пожежі. Небесні ліхтарики починають падати, коли пальник ще горить. Вони приземляються на дерева, поля, будинки, автомобілі, залітають на балкони. Куди полетить та де приземлиться ліхтарик – неможливо контролювати.
Небесний ліхтарик застряг у дереві і продовжує горіти. Фото із сторінки спільноти "ЕкоЛтава"
2. Від них страждають тварини. Каркас небесних ліхтариків зроблений із дроту. У нього і потрапляють тварини та заплутуються. Інтернет облетіло фото сови, яка загинула через те, що потрапила у каркас літаючої лампочки.
Сова загинула, заплутавшись у каркасі небесного ліхтарика. Фото зі сторінки спільноти "ЕкоЛтава"
3. Забруднення навколишнього середовища. Після того, як пальник гасне, ліхтарик падає на землю або застрягає на деревах і просто перетворюється на сміття.
Ліхтарики потрапляють на поля та у водойми, залишаються валятися на вулицях після запуску. Фото зі сторінки спільноти "ЕкоЛтава"
4. Масовий запуск ліхтарів становить небезпеку для авіації.
У Полтаві пожеж, які сталися саме через небесні ліхтарики, не фіксували, проте в УДСНС області попереджають про небезпеку, пов’язану із їх запуском.
– Ми часто виїжджаємо на пожежі, які трапляються через потрапляння на балкони недопалків. Їх заносить вітром на балкони до людей і відбувається займання. Таким самим чином може занести і ліхтарик, – зазначила Світлана Рибалко, речниця УДСНС у Полтавській області. – Особливу небезпеку вони становлять в умовах засухи, спекотної погоди. Від них займається і лісова підстилка, і суха трава на луках, і врожай на полях.
Не дивлячись на те, що пожеж від небесних ліхтариків рятувальники не фіксували, екологічна шкода від них у Полтаві відчутна після кожного масового запуску.
Ліхтарики на деревах у корпусному парку в Полтаві
Наприклад, у корпусному парку на деревах і досі висять каркаси з минулорічних запусків. А на ранок після запуску дерева обвішані різнокольоровими залишками куполів. Тож активісти-екологи, пожежники радять задуматися: чи варті 15-20 хвилин сумнівного задоволення тієї шкоди, яку завдають небесні ліхтарики.
Так виглядав центральний парк міста після запуску небесних ліхтариків.