Бактеріальний вагіноз провокують синтетична білизна та вузькі джинси

Теми
Ольга Правденко11 червня 2014 о 08:002431 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Бактеріальний вагіноз провокують синтетична білизна та вузькі джинси
Літо це справжнє випробування для будь-якого організму, а особливо жіночого.

Бактеріальний вагіноз провокують синтетична білизна та вузькі джинсиНаталія Кравець, лікар-гінеколог

– Одна з них – бактеріальний вагіноз (інша назва: вагінальний дисбіоз (дисбактеріоз)) – це інфекційне незапальне захворювання, пов’язане з порушенням мікрофлори піхви. Такий діагноз говорить про те, що лактофлора стала набагато слабшою і дає можливість розмножуватися патогенним мікроорганізмам. Хвороба може бути викликана несприятливою екологічною обстановкою, порушенням імунного статусу, змінами гормонального гомеостазу, масивним і нераціональним застосуванням лікарських засобів, особливо антибіотиків, – розповіла Наталія Кравець, лікар-гінеколог,Полтавської центральної районної лікарні.
Бактеріальний вагіноз може бути однією з причин виникнення важкої патології жіночих статевих органів і ускладнень вагітності. Він може призвести до хвороб, передчасних пологів і народження дітей з низькою масою тіла, до розвитку запальних процесів у статевих органах, гнійно-септичних ускладнень у матері і дитини в післяпологовому періоді.
Причинами розвитку бактеріального вагінозу можуть бути:
– Носіння щільно прилягаючої синтетичної білизни, облягаючих синтетичних брюк, тобто створення перешкод для проникнення кисню.
– Зловживання щоденними прокладками і тампонами.
– Тривалий прийом антибіотиків, які вбивають в тому числі і молочні бактерії.
– Неправильне харчування – нестача в раціоні кисломолочних продуктів.
– Зловживання або, навпаки, недостатня гігієна.
Симптоми бактеріального вагінозу.
1. Виділення сіро-білого кольору, часто пінисті з неприємним запахом. Виділення посилюються перед менструаціями або після статевого акту. При прогресуванні процесу виділення стають жовто-зеленими, густими, тягучими, липкими, іноді – пінливими, виділення рівномірно розподіляються по стінці піхви і піхвової частини шийки матки;
2. Можливі свербіж і печіння, порушується сечовипускання, болі під час статевого акту зустрічаються дуже рідко.
Профілактика захворювання
За словами лікаря-гінеколога, щоб уникнути захворювання треба носити одяг з легких натуральних тканин, краще обирати сукні, сарафани, спідниці.
– За можливості приберіть на літній період з гардеробу джинси, штани, шорти, – наголошує Наталія Кравець. – Також зменшіть до мінімуму використання різних миючих засобів для гігієни та не купайтеся у брудних річках/ водоймах, або в тих, у чистоті яких не впевнені.
Будь-яка хвороба, у тому числі бактеріальний вагіноз, потребує професійної діагностики і лікування. Не слід самим ставити собі діагноз. При перших підозрах або симптомах одразу звертайтеся до лікаря. Також не потрібно займатися самолікуванням або використовувати методи народної медицини поки ви не обговорили їх з лікарем.

Яна Гутиря

Стоматологічний кабінет «Apple»