Коли батькам необхідно відвести дитину до логопеда

Теми
Ольга Правденко13 листопада 2014 о 14:362432 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Коли батькам необхідно відвести дитину до логопеда
Наскільки правильно і добре буде розвиватися дитяче мовлення, багато в чому залежить від батьків.

Коли батькам необхідно відвести дитину до логопедаФото з сайту pandaland.kz

Як правильно розвивати чітку вимову в дітей та коли варто забити на сполох і звернутися до логопеда – читайте далі.

В жодному разі не рекомендується перекручувати слова у спілкуванні із малюком і сюсюкатися. Говорити з дитиною слід нормальною, правильною, простою і зрозумілою мовою. Адже діти дуже швидко починають копіювати своїх батьків, і зовсім скоро мова дитини буде сповнена тих слів, які мама і тато використовують у повсякденному спілкуванні із нею.

На мовленнєвий розвиток дитини великий вплив також має психологічна обстановка в сім’ї. Сприятливо позначається спокійне, доброзичливе спілкування, відсутність криків і скандалів, дотримання режиму дня. Ці умови дозволять уникнути ризику розвитку заїкання і неврозів. Цілком нормально, коли дитина у віці 2-5 років продовжує трохи гаркавити і вимовляти неправильно звуки. Батьки можуть малечі допомогти зробити вимову більш правильною за допомогою різних мовних ігор, читання в голос книг, розучування віршів і загадок та й просто спокійного взаємного спілкування. Але при цьому важливо вчасно зрозуміти, чи є недоліки в дитячому мовленні природним етапом чи є проявом проблем, які вимагають втручання фахівця-логопеда.

Норми мовного розвитку дітей

Зазвичай батьки досить швидко починають розуміти мову своїх маленьких дітей, але стороннім людям це майже не вдається. Причина в тому, що дитина часто пропускає або замінює в словах звуки, які не може вимовити, а іноді й зовсім міняє їх місцями. Це цілком нормально і природно, але іноді може бути ознакою проблем, що починаються. Малюки спочатку не можуть вимовити «р» і замінюють його на «л». Складно їм також освоїти і шиплячі «ж», «ч», «ш», «щ». Приводом для звернення до логопеда повинна стати активна заміна дитиною «ш» на «с», «р» на «л». А ось пропускання складних для вимови приголосних у словах, коли дитина вчиться говорити, – це норма мовного розвитку . Особливе занепокоєння батьків повинна викликати ситуація, коли дитина не тільки замінює одні приголосні іншими, але ще й пропускає у словах голосні звуки, робить великі паузи між складами, говорить занадто повільно або, навпаки, швидко.

Замислюватися про те, чи є необхідність звертатися до логопеда, потрібно після того, як дитині виповнилося 2 роки.

Коли необхідно обов’язково звертатися до логопеда

– Якщо дитина мовчить із народження (плач не враховують). Вона не агукає,не реагує на голос мами, не стежить за джерелом звуку.Терміново перевіряйте слух.

– Коли малюк часто хворіє на ГРВІ, грип, страждає алергією, тривалим нежитем, має проблеми із аденоїдами. Під час цих захворювань відбувається невелике зниження слуху. Дорослий цього може і не помітити. А крихітка «втрачає»близько третини навколишніх звуків. Коли дитина одужає, слух налагодиться, але момент формування, скажімо, звуку «ш» буде упущений.

– Якщо малюк переніс операцію на серці або головному мозку, має захворювання центральної нервової системи. Такі проблеми можуть спровокувати загальну затримку розвитку дитини. Природно, це стосується і мовлення, тому до логопеда треба звернутися неодмінно.

– Якщо дитина почала заїкатися. Причини різні. У будь-якому випадку негайно відвідайте логоневролога.

– Коли малюк ще не освоїв усіх звуків, вже замінює «неслухняні» на тільки йому зрозумілі або ковтає їх. До речі, пропускання звука«р»або його заміна на «л» вважається нормою до 4-5 років, незабаром малюк самостійно навчиться вимовляти «р». А ось якщо замість існуючих у мові звуків він почне винаходити власні (наприклад, «кги»), то краще звернутися до логопеда.

– Якщо ваше чадо так і не почало вимовляти окремі звуки або припинило використовувати їх у словах після п’яти років.

– Якщо дитина використовує у мовленні граматично неправильні звороти після 4 років. Наприклад, «червона човен» або«я пішла» (говорить хлопчик).

– Коли малюк гаркавить, торохтить, тому що в сім’ї хтось із дорослих саме так вимовляє звуки. Дитину з подібними порушеннями покажіть логопеду обов’язково! Адже викорінювати наслідування у вимові близькій людині значно складніше.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter