Що ж треба робити, щоб прокидатися оновленою, свіжою, красивою і повною енергії? Кілька порад дають uwm.com.ua
Харчування
Зверніть увагу на режим харчування. Останній раз їжте хоча б за 3 години до сну, щоб не перевантажувати шлунок. Їжа повинна бути легкою: яблуко, склянка кефіру чи йогурту, салат з овочів. Виключіть вживання алкоголю та кави на ніч. І нічого солоного, інакше на ранок вам не уникнути набряків і мішків під очима.
Дуже корисно перед сном випити чай з Мелліси, смородиною або склянку гарячого молока з медом. Ці напої діють заспокійливо і розслабляють. Не потрібно перед сном активно займатися фізичними вправами, інакше ви ризикуєте і уві сні продовжувати «рухатися», повного розслаблення не настане.
Кімнатна температура
Зверніть увагу на температуру в спальні. Холод чи спека не помічники хорошому сну. Оптимальною вважається температура в межах 16-19 градусів. Ідеально, якщо ви спите з відкритою кватиркою. Якщо стане холодно, сховайтеся тепліше, але постарайтеся не обмежувати доступ свіжого повітря в спальню.
Час сну
Щоб спати всю ніч глибоко, повної сил, укладатися в ліжко треба не пізніше півночі (краще – раніше), а вставати не пізніше восьмої ранку.
Подушка
Важливо, на якій подушці ви спите. Відмовтеся від високих і надмірно м'яких. Замініть їх на плоску, трохи піднімають голову (таке невеличке підвищення допомагає зняти набряки під час сну). Матрац бажаний твердий і рівний, щоб тіло не прогиналися, не виникала навантаження на хребет і м'язи.
Релакс
На сон потрібно налаштуватися. Трохи прогуляйтеся перед ним, прийміть ванну з ароматною піною, послухайте приємну музику, запаліть свічки, почитайте або пов'яжіть - виберіть те, що підходить особисто вам, заспокоює, навіває сон.
Якщо ви будете із задоволенням піклуватися про свій сон, він віддячить вам сповна. Радісний настрій при пробудженні, бажання жити, творити, любити, відмінне самопочуття, свіжа шкіра, рум'янець, сяючий погляд - все це подарує вам правильний сон.