Тому сучасні віконні та дверні системи повинні забезпечувати високі показники збереження тепла всередині будинку, що дозволить створити комфортні умови для мешканців та мінімізувати витрати природного газу.
Які бувають сучасні вікна
Сьогодні популярністю користуються вікна з металопластику, дерева та алюмінію.
Якість дерев’яного вікна безпосередньо залежить від сорту й породи дерева. Із хвойних для виготовлення вікна використовують сосну, ялину, кедр і ялицю. У більшості випадків це сосна, яка має менше сучків, а отже, її легше обробляти. Деревина сосни також містить більше смолистих речовин – природних антисептиків, які оберігають її від загнивання. Із листяних порід частіше застосовують дуб, махогони та меранті. Порівняно з хвойними породами дуб міцніший та фактично вічний, але має більш високу теплопровідність.
Для захисту вікна від впливу зовнішніх факторів і продовження терміну експлуатації існують ще декілька етапів обробки:
1. Просочування – обробка безбарвною речовиною, яка надає деревині водовідштовхувальних властивостей, після чого вікна не бояться плісняви і грибка.
2. Грунтування – дозволяє рамі краще утримувати нанесену фарбу.
3. Забарвлення – останній етап виробництва вікна, є додатковим захистом від погодних факторів, надає вікну гарного зовнішнього вигляду.
Металопластикові вікна
Найбільш популярними у нашій країні залишаються металопластикові вікна. Виробляють їх із полівінілхлориду (ПВХ). Такі вікна не вимагають спеціального догляду, їх легко мити звичайним мильним розчином або будь-яким миючим засобом, вони не потребують періодичної обробки захисними розчинами та перефарбовування.
Завдяки герметичності стиків та використанню склопакетів, ці вікна мають високі показники звукоізоляції та низьку теплопровідність.
Профілі вікна з ПВХ порожнисті всередині та мають декілька внутрішніх камер, заповнених повітрям. Останнім часом поширення набули профілі, що мають 3 камери і більше, наявність яких підвищує теплоізоляційні показники конструкції. Кожна камера має своє функціональне призначення: одна збільшує жорсткість профілів, інша – для відведення води, третя – для кріплення фурнітури. Додаткові пази в профілі служать для установлення штапика, фурнітури і для кріплення додаткових елементів.
Одним із головних недоліків пластикових вікон вважається надмірна герметичність, яка здатна призвести до «парникового ефекту» в приміщенні, утворення на поверхнях вікон і дверей конденсату через те, що пластик, на відміну, наприклад, від дерева, зовсім не «дихає».
Алюмінієві вікна
Віконні конструкції з алюмінію набагато легші за вагою. Здатність витримувати великі навантаження й при цьому зберігати основні функції – ось основні переваги такого товару.
Алюмінієві вікна бувають двох типів: «теплі» й «холодні». Як правило, холодне скління застосовують на балконах, лоджіях і верандах.
Виготовляючи алюмінієві вікна, використовують не просто профіль, а системи віконних профілів.
Сьогодні набуває популярності комбінування алюмінію з іншими матеріалами, особливо з деревом.
Вибираємо двері
Вибираючи вхідні двері, слід насамперед звернути увагу на матеріал, із якого вони будуть виготовлені. Найбільш популярними матеріалами є метал та дерево.
Вибираючи металеві двері, обов’язково зверніть увагу, щоб конструкція представляла собою каркас зі сталевої труби з додатковими ребрами жорсткості; обшивка дверей повинна складатися з двох сталевих (краще холоднокатаних) листів товщиною не менше 2,5 мм кожен; намагайтесь вибирати двері без сталевих кутків, які зменшують міцність вхідної конструкції.
Якщо ж Ви вирішили, що вхідні двері будинку мають бути дерев’яними, то зверніть увагу, що обов’язковою вимогою таких дверей є посилена конструкція, наявність герметичних ущільнювачів й порога. Зовнішня сторона дверей повинна бути виготовлена з деревини, що оброблена спеціальним захисним покриттям – фарбою чи лаком. Чим якісніше покриття, тим довший термін служби дверної конструкції.
Підготувала ОЛЬГА ПРАВДЕНКО за матеріалами інтернет-видань