За півроку полтавка Ольга Руденко опанувала мистецтво декупажу

Теми
Наталія Сіробаб18 січня 2015 о 08:422367 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 За півроку полтавка Ольга Руденко опанувала мистецтво декупажу
Минають свята, скоро настануть одноманітні будні, і ми довгими зимовими вечорами шукатимемо затишку вдома за улюбленою книгою чи фільмом. Але якщо все це вам обридло, можна спробувати знайти нове хобі.

За півроку полтавка Ольга Руденко опанувала мистецтво декупажу

28-річна полтавка Ольга Руденко захопилася декупажем ще влітку минулого року. За цей час вона створила безліч цікавих виробів, а також дала нове життя старим речам.

Довідка «Кола»:

Декупаж (із французької «вирізати») – це декорування, оформлення за допомогою вирізаних паперових мотивів. Таку техніку винайшли китайські селяни в XII столітті, саме вони почали оздоблювати різні предмети тонким барвистим папером. В Європу цей цікавий метод декорування прийшов у XVII-XVIII століттях, коли там з’явилася мода на вишукані китайські речі, зокрема меблі.

Ольга – викладач англійської мови, а творчість – невід’ємна частина її професії. Адже постійно треба вигадувати різні види роботи на заняттях, виготовляти роздатковий матеріал для учнів, тож фантазії їй не позичати.

Полтавка каже, що неодноразово бачила аксесуари, виготовлені в техніці декупаж, в друзів, в Інтернеті, тому загорілася ідеєю зробити щось подібне і вдома.

– Зазвичай у мене все виходить із другого разу, тож перший виріб, обкладинка для мого паспорта, то тренування було, – говорить майстриня.

За півроку полтавка Ольга Руденко опанувала мистецтво декупажу

За півроку Ольга вже виготовила три годинники. Один із них подарувала мамі. Минулого року робила ялинкові прикраси, оздобила три пляшки з алкоголем. Кожне творіння полтавки оригінальне, зображення на виріб вона обирає, враховуючи, кому даруватиме річ. Наприклад, на цей Новий рік зробила друзям обкладинки для паспортів: із зображенням зерен кави – для кавомана та з гітарою – для меломана.

– Мама, коли дізналася, що я декупую речі, попросила відновити її старий шкіряний гаманець. Я зробила їй гаманець із зображенням Парижа. Вийшло гарно, вона ходить із ним і досі, рада, що має тепер ексклюзивну річ, – говорить Ольга.

Ольга Руденко радить купувати матеріали для декупажу не в крамницях для творчості, а в магазинах канцтоварів, будівельних тощо, бо там дешевше.

– Зображення для виробів я знаходжу переважно в Інтернеті. Роздруковую його на принтері. Якщо у вас лазерний принтер, то можна роздрукувати малюнки і на звичайному папері, а якщо струйний – то краще на фотопапері. Фотопапір, до речі, можна ззаду заклеїти скотчем і зняти ним зайву (шершаву) частину, – каже полтавка.

Повністю присвячує себе улюбленій справі Ольга після роботи, близько десятої години вечора.

– А у вихідні, коли мені нудно й не хочеться залишатися самій удома, можу піти з чоловіком у його гараж. І поки він там щось ремонтує чи займається своїми справами, я випилюю, наприклад, циферблат для годинника електролобзиком, – ділиться майстриня.

Слід зазначити, що декупаж не єдине хобі полтавки. Ольга шиє, декорує одяг, виготовляє свічки власноруч. Взагалі, у неї вдома ціла шафа заповнена матеріалами для творчості.

Хочеться спробувати також Ользі оздобити старі меблі у техніці декупаж, але майстриня каже, що поки що немає відповідних, із якими можна було б попрацювати.

Майстер-клас із виготовлення старовинної пляшки у техніці декупаж

Вам знадобляться: пляшка, яку будете оздоблювати; акрилові фарби; воскова свічка (для надання пляшці вінтажного ефекту); наждачний папір; декупажний папір або звичайні серветки з малюнком; клей ПВА; губка; рукавички.

За півроку полтавка Ольга Руденко опанувала мистецтво декупажуКрок 1. Беремо пляшку,

вкриваємо її коричневою акриловою

фарбою,

чекаємо, поки вона висохне.




Крок 2. Натираємо наш виріб восковою свічкою.


За півроку полтавка Ольга Руденко опанувала мистецтво декупажу

Крок 3. Фарбуємо пляшку світлою фарбою.

За півроку полтавка Ольга Руденко опанувала мистецтво декупажу

Це можуть бути змішані кольори,

вони повинні відповідати відтінку вирізаного зображення з декупажного паперу.

Фарбувати світлою фарбою слід у два шари.

Сушимо пляшку.






Крок 4. Наждачним папером робимо потертості в окремих місцях виробу, щоб надати йому ефекту старовини.


За півроку полтавка Ольга Руденко опанувала мистецтво декупажу

Крок 5. Приклеюємо клеєм ПВА малюнок із декупажного паперу на пляшку.

За півроку полтавка Ольга Руденко опанувала мистецтво декупажу

Ольга радить зображення не вирізати, а акуратно обривати за контуром, тоді його обриси будуть нечіткими, цікавішими. Кількість таких малюнків залежатиме від розміру вашого виробу.




Крок 6. Зверху знову окремими мазками наносимо світлі кольори. Чекаємо, поки все висохне. За бажанням можна оздобити виріб золотавою акриловою фарбою.

За півроку полтавка Ольга Руденко опанувала мистецтво декупажу

Старовинна пляшка готова.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter