Комітет виборців України оприлюднив ґендерну статистику в обраних обласних радах

Вибори-2015
Юлія Обелець6 листопада 2015 о 12:3914311 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Комітет виборців України оприлюднив ґендерну статистику  в обраних обласних радах
КВУ проаналізував результати виборів до обласних рад.

Комітет виборців України оприлюднив ґендерну статистику в обраних обласних радах. Фото 50vidsotkiv.org.ua

За даними двадцяти з двадцяти двох обласних рад, щодо яких вже оприлюднено офіційні результати, обрано 222 депутатки та 1249 депутатів. На момент підрахунку, ще не оприлюднено офіційні результати виборів до Харківської та Черкаської обласних рад.

Середній рівень представництва жінок в обласних радах – 15,1%. Порівняно із попередніми виборами, коли жінки отримали 12% мандатів в обласних радах, ситуація із ґендерним балансом трохи покращилась.

Втім, такий результат не відповідає відсотку жінок серед кандидатів до обласних рад – 29,8%. Так само, як і на виборах до міських рад, у кандидаток-жінок були вдвічі менші шанси бути обраними, ніж в кандидатів-чоловіків, повідомляють на сайті cvu.org.ua

Найбільший рівень представництва жінок – у Сумській обласній раді, 21,9%. 14 з 64 новообраних депутатів цієї ради – жінки.

Найнижче представництво жінок – в Одеській обласній раді (9,5%). Серед 84 депутатів тільки 8 жінок.

На Полтавщині – 15,5%

Нагадаємо, у Полтавську обласну раду обрали 84 депутата. За підрахунками «Кола», 12 із них – жінки.

Дані ще можуть змінитися в разі відмови окремих депутатів від мандату через одночасне обрання на посаду міського голови або ради іншого рівня.


Комітет виборців України оприлюднив ґендерну статистику в обраних обласних радахІнфографіка з сайту КВУ

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter