Обережно – сонце: як надати допомогу при тепловому ударі

Здоров'я
Юлія Обелець8 травня 2014 о 06:304266 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Обережно – сонце: як надати допомогу при тепловому ударі
Наближається пора сонячної активності, під час якої можна отримати тепловий удар. Пропонуємо кілька порад дій при таких випадках.

Обережно – сонце: як надати допомогу при тепловому ударіФото infosmi.net

При підвищеній температурі навколишнього повітря і підвищеній вологості, а також на осонні, можна зазнати теплового удару. Є цілий ряд ознак, за якими можна швидко визначити ступінь тяжкості та надати першу допомогу.

Легкий ступінь теплового удару

Легкий і в той же час поширений варіант проявляється у вигляді запаморочення, головного болю, сонливості та загальної втоми, підвищення температури тіла, прискореного пульсу, нудоти та спраги.

Як діяти?

Перенести потерпілого в прохолодне, добре провітрюване місце, наприклад, біля вікна чи у тінь.

Потерпілому можна підкласти під ноги подушку або скручений валиком одяг так, щоб кінцівки були трохи вище інших частин тіла. Слід розстебнути верхній одяг або ж повністю його зняти, розв’язати пояс, зняти взуття. Якщо немає природного руху повітря, то слід обмахувати потерпілого будь-якими підручними засобами, збільшуючи приплив повітря. На тіло бажано покласти змочені в прохолодній воді рушники для зниження температури. Важливо забезпечити можливість пити прохолодну воду малими ковтками у великій кількості.

Середній ступінь теплового удару

При середньому ступені складності теплового удару проявляються такі симптоми: сильний головний біль, блювота і нудота, слабкі і нескоординовані рухи, загальна слабкість і загальмованість, нетривала непритомність. Шкірний покрив здебільшого червоніє, виступає липкий піт, дихання частішає, можливі проблеми з діяльністю серця. Температура піднімається до небезпечної позначки – 38-41° С. Слід негайно почати надавати першу допомогу при тепловому ударі.

Як діяти?

Спершу роблять те, що й при легкій формі теплового удару. Тільки у випадку, якщо потерпілий знепритомнів, його слід укласти на бік так, щоб блювотні маси не перекрили дихальні шляхи. Змочену тканину, рушники покласти на ділянку шиї і паху. Можна використовувати компреси і мішечки з льодом. При сонячному тепловому ударі обмотують голову вологою хустинкою. Можна давати пити воду лише у тому випадку, коли потерпілий притомний. При тривалому непритомному стані протягом 3-4 хвилин викликають «швидку допомогу». Бажано поміряти температуру тіла і, якщо потрібно, знизити її до 38 градусів обмиванням прохолодною водою і компресами.

Обережно – сонце: як надати допомогу при тепловому ударі

Важкий ступінь теплового удару

У важкій формі тепловий удар може спровокувати як переривчасте дихання або його повну зупинку, так і збій ритму роботи серця. Можуть з’явитися судомні рухи тіла, марення. Слід негайно викликати «швидку допомогу» і зробити все те, що описано вище.

Як діяти?

Під час надання першої допомоги при тепловому ударі при судомах слід тримати голову та тулуб потерпілого для того, щоб уникнути травм. При відсутності дихання або зупинки серця, розширених зіницях необхідно негайно розпочати серцево-легеневу реанімацію, яку треба робити до прибуття «швидкої допомоги» або відновлення самостійного дихання та роботи серця. Для того щоб потерпілий отямився та дихання і робота серця відновилися, використовують настій нашатирного спирту, яким змочують ватку або тканину і підносять до носа, також розтирають скроні.

Підготувала Юлія Деркач

Читайте також - Медична допомога в екстремальних ситуаціях

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter