Отити бувають зовнішніми, середніми та внутрішніми. Визначити вид хвороби може тільки отоларинголог.
– Часто отити, особливо в дітей, виникають після ГРВІ та запалення придатків пазух носа. Батькам важливо зрозуміти, що отити не можуть виникати в дитини без ГРВІ, риніту чи навіть звичайного нежитю, – наголошує Юрій Трубчінін, завідувач лор-відділення 2-ї міської клінічної лікарні. – Украй рідко отити бувають через травму.
За словами лікаря, батькам малечі, яка перехворіла на застуди, інфекційні захворювання, обов’язково необхідно звернути увагу на слух.
– Виявити, чи є в дитини проблеми зі слухом, самостійно батьки можуть десь із 2-річного віку. Найчастіше глухість помічають тоді, коли дитя грається і не реагує на людей, які зайшли до кімнати, – каже Юрій Андрійович.
Щодо дорослих, то на проблеми зі слухом, за словами лікаря, однаково скаржаться і чоловіки, і жінки. Щоб не втратити слух, особливо обережними потрібно бути гіпертонікам та гіпотонікам. Зокрема, у тих, хто страждає від підвищеного тиску, слух може знижуватися через постійний тиск на судину, що знаходиться біля вуха.
Якщо слух відновити неможливо, лише лікар підбере і порадить, який слуховий апарат підійде, аби людина змогла і надалі пізнавати світ і не відчувати дискомфорту через приглухуватість чи глухість.
ДОВІДКОВО
Як свідчить статистика, у віці від 50 до 60 років людей зі слабким слухом близько 20%, а від 60 до 70 років число хворих збільшується до 30%. Серед людей, вік яких за 70, зі слабким слухом більше 40%.