У реанімації вже пускають родичів пацієнтів: деталі

Здоров'я
Юлія Обелець16 липня 2016 о 17:441248 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У реанімації вже пускають родичів пацієнтів: деталі
Родичів пацієнтів пускатимуть у палату 24 години на добу.

Ще недавно важко було уявити, що післяопераційних пацієнтів чи інших тяжких можна буде навідувати у реанімаціях та палатах інтенсивної терапії. Тепер родичів пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, пускатимуть у палату 24 години на добу.

У реанімації вже пускають родичів пацієнтів: деталіУ реанімації вже пускають родичів пацієнтів. Фото – stanislavske.tv

Відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я № 592 від 15 червня 2016 року набув чинності у середу, 29 червня. Документ був опублікований в «Офіційному віснику України" №48. 22 червня цей наказ зареєстрували у Міністерстві юстиції.

Згідно з документом, «правила допуску до пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні у ВІТ ( відділеннях інтенсивної терапії), повинні бути у вільному доступі для всіх осіб, які відвідують пацієнтів у ВІТ закладів охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми.

Дія цього Порядку поширюється на всі відділення, блоки, палати інтенсивної терапії усіх закладів охорони здоров’я будь-якої форми власності та організаційно-правової форми».

У наказі вказано, що заклад охорони здоров’я зобов’язаний забезпечити пацієнтам, які перебувають на лікуванні у ВІТ, право на допуск до них відвідувачів 24 години на добу в будь-який день тижня, згідно з правилами, визначеними порядком.

Особи, які не є батьками пацієнта-дитини, мають право на допуск до неї за умови наявності усної згоди одного з батьків або законних представників.

Одному з відвідувачів дозволяється перебувати біля ліжка пацієнта у ВІТ без часових обмежень.

У палаті відділення інтенсивної терапії біля одного пацієнта одночасно можуть знаходитися не більше двох відвідувачів. У виняткових випадках за рішенням лікаря кількість гостей може бути більшою.

Відвідувачам не дозволяється заходити в інші палати або втручатися у питання, пов’язані зі станом здоров’я пацієнтів. Вони також не повинні перешкоджати виконанню медичними працівниками своїх професійних обов’язків та зобов’язані виконувати вимоги внутрішнього розпорядку ВІТ.

Усі гості зобов’язані дотримуватися вимог санітарно-протиепідемічного режиму, визначеного адміністрацією закладу охорони здоров’я, з урахуванням санітарно-епідемічної ситуації", – йдеться у чинному наказі.

Відвідувачі зобов’язані утримуватись від перебування у палаті, якщо у них спостерігаються прояви інфекційних захворювань або вони нещодавно мали контакт із носієм інфекційного захворювання, який може створити загрозу для здоров’я пацієнтів.

Якщо у лікарів є необхідність провести в палаті невідкладні дії медичного характеру, то медпрацівники можуть попросити відвідувачів тимчасово залишити палату ВІТ. Цю вимогу обов’язково виконувати. Після завершення відповідних дій відвідувачі можуть повертатись у палату, це все обумовлюється.

Гостям категорично заборонено втручатися в роботу обладнання ВІТ, будь-яким іншим чином перешкоджати процесу лікування.

Якщо відвідувач порушує вимоги, то доступ у відділення може бути обмеженим для нього. Медичні працівники не повинні зловживати зазначеним правом та мають забезпечити, щоб рішення про обмеження були адекватними та пропорційними наявним ризикам", – ідеться в пункті 12 наказу.

Заклад охорони здоров’я забезпечує сприятливі умови для відвідувачів, щоб надати максимально підтримку пацієнтам.

У Полтаві вже давно практикують допуск батьків у реанімацію до малечі

В обласному центрі вже більше 10 років батьків допускають у ВІТ обласної лікарні. Про це розповів Олександр Варяниця, завідувач відділення інтенсивної терапії обласної дитячої лікарні.

– Ми знаємо, як важливо мамі бачити своє дитя, а дитинці відчувати рідних, чути голос, – каже Олександр Олексійович. – Тому навіть без цього наказу ми допускали батьків до малят, така практика у нас із 2005 року, відколи відкрили в лікарні відділення інтенсивної терапії.

Реаніматолог стверджує, що у світі давно так роблять, зважаючи на потреби пацієнтів та родичів, котрі переживають за стан близької людини. Психологи довели, що чути голос рідних, відчувати дотик дуже важливо для одужання. Тому дитячі реаніматологи Полтави давно практикували спільне перебування дітей у ВІТ (це означало, що мама чи тато могли приходити до малечі, доглядати, годувати). Місця для постійного перебування і ночівлі рідних не було й немає.

В реанімації дитячої обласної лікарні мамам дозволяють бути з дитиною, спостерігати, міняти підгузки. Але ж, звісно, щоб це не шкодило лікуванню і не суперечило правилам відділення.

Загалом пацієнти раді такій новації, адже деякі хворі можуть місяці проводити у ВІТ, а родичам і близьким людям без доступу до них дуже тяжко.

Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного клінічного онкодиспансеру розповів, як у закладі після введення новації.

– Минулих вихідних я був у лікарні, і справді було незвично бачити біля кожного ліжка рідних і близьких пацієнтів, – каже Орест Ярославович. – Це не означає, що від відвідувачі будуть постійно 24 години на добу знаходитись біля пацієнтів, але вони можуть навідувати близьких. Для одужання хворого це неабиякий крок уперед.

Як розповів Орест Ярославович, побоювання лікарів такі ж, як і в усій Україні: мало місця в реанімаційних та палатах інтенсивної терапії, немає стільців і тумб зайвих, бо ж такі палати передбачають вільний доступ до хворого з усіх боків; немає місця для ночівлі близьких, бо це не було передбачено і немає ліжко-місць нині; побоювання, що родичі втручатимуться у процес лікування чи догляду за хворими; пересторога, що відвідувачі можуть принести з вулиці якусь інфекцію тощо.

Нагадаємо, що відповідний наказ про допуск відвідувачів у реанімації видали в Україні під тиском громадськості. Про його важливість і необхідність писали ЗМІ, користувачі соцмереж поширювали інформацію і просили заповнити петиції, історії мам і дітей, котрих розлучили після народження і не було можливості контактувати сколихнули суспільство і призвели до так званих у народі «відкритих реанімацій».

Ніна Король

До теми – На Полтавщині відкрили новий реанімаційний кардіоблок

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter