23 лютого українці відзначають День захисника Вітчизни. До цієї дати «Коло» вирішило з’ясувати, як зміниться життя полтавців у випадку збройної агресії.
Як тільки у країні проголошують введення військового стану, усі чоловіки (віком від 18 до 50 років), не чекаючи повісток, мають з’явитися до військкомату.
– В першу чергу призиватимуть військовозобов’язаних, які підходять за віком та здоров’ям, – розповідає Микола Лепський, начальник відділу оборонної, мобілізаційної роботи міськвиконкому. – Звання в Україні є у всіх, хто відслужив у армії та навіть у тих, хто не служив. До 40 років – це рядові. До 50 років – молодші офіцери. Старші офіцери – до 60 років. Генералів навіть до 70 років можуть забирати на війну. З жінок нині військовозобов’язані лише випускниці медучилища та медінституту. Колись військові квитки видавали у педуніверситеті та техуніверситеті.
Переглянуть у військкоматі й списки звільнених від служби у армії через хворобу. До її лав призвуть тих, хто має штамп у військовому квитку «Придатний до служби тільки у військовий час». Мобілізації не підлягатимуть ув’язнені, зброю видадуть лише тим, хто засуджений умовно.
Загалом же у місті Полтава у мирний час двічі на рік до армії призивають по 200 чоловік. А на обліку стоять через відстрочку за станом здоров’я, сімейними обставинами, та через навчання – 4 тисячі осіб.
До теми: Українська армія стане контрактною через 15 років.
Позначення:
Категорії:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter