У 2012 року ветеранам виділили більше коштів на санаторне оздоровлення.Як у 2012 році оздоровлюють полтавських ветеранів та яким чином можна отримати путівку у санаторій.
Путівок дали більше
Ветеранам війни путівки до санаторно-курортних закладів купляє Головне управління праці та соціального захисту населення. Структура запевняє: у цьому році з державного бюджету Полтавській області видали 2 мільйони 52 тисячі 700 гривень на оздоровлення цих пільговиків. Це на 36,2% більше, ніж у минулому році.
Ветерани це підтверджують: путівок таки побільшало.
– Не можу сказати точно, яка кількість путівок виділена для ветеранів у 2012 році. Але те, що їх більше, це точно. Разів, мабуть, у 3 більше, ніж торік. Коли з нами погоджували їх розподіл, я це зауважив, - говорить Олексій Мельник, голова Полтавської обласної організації ветеранів.
Ще одна тенденція – на курорт ветеранів відправляють раніше, ніж зазвичай.
– Останні роки путівки видавали пізно – у жовтні, листопаді, грудні. Так, що ми не могли ними уже скористатись. Тим паче, що зима – не надто сприятливий час для відпочинку. Зараз знаю, що чимало людей вже встигли кудись з'їздити, - переконує Олексій Мельник.
Полтавські ветерани на море не їдуть – відпочивають переважно на місцях
За гроші Міністрества праці та соціальної політики українські ветерани війни, якщо пощастить, можуть навіть позасмагати на березі Чорного моря. Міністерству підпорядковані такі санаторії: «Салют» у Одесі, «Ветеран» у Алушті, санаторій імені Семашка у Сімеїзі, «Перемога» у Києві, «Батьківщина» у Трускавці, «Слава» у Миргороді.
На Полтавщині ж договори укладають з санаторіями, що знаходяться у межах області: «Сосновий бір» (Зінківський район), «Псьол» (Великобагачанський район), МЦ «Нові Санжари» (Нові Санжари), ЗАТ «Миргородкурорт» (м. Миргород). Ветерани припускають – можливо так турбуються про їхнє здоров'я, а не економлять кошти.
– Напевно далеко їхати у нашому віці важко. Але хто встигає заздалегідь звернутись за путівкою, той може і кращу отримає, - додає Олексій Федорович.
Протягом першого півріччя цього року на курортному відпочинку вже побували 579 ветеранів війни з усієї області. Такі дані управління праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації.
Як ветерану отримати путівку
Щоб потрапити у санаторій, ветерану війни слід довести, що йому необхіднє оздоровлення.
– Ветерану потрібно отримати довідку від дільничого лікаря, що він потребує санаторно-курортного лікування. У залежності від рекомендації лікаря підберуть профіль курорту. А далі звернутись у районні відділи соціального захисту. Додати підтвердження, що особа має статус ветерана війни: принести спеціальну довідку та вказати паспортні дані, - пояснила Тетяна Федій, начальник відділу у справах інвалідів та ветеранів Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської ОДА.
До теми:
Ветерани співали та вальсували на прийомі у мерії
Ветерани розповіли правду про роки війни (відео)