29 травня відбулася чергова ротація батальйону «Полтава». Півтора місяці хлопці виконували обов’язок на Сході України.
– За кілька кілометрів від нас проходить лінія зіткнення. Але не дивлячись і на тривалий строк ротації, і на напружену ситуацію, усі без виключення хлопці зберігають бойовий дух і налаштовані стояти до кінця, – говорить вже наприкінці ротації боєць із позивним «Лиса».
Від об’єкту, який вони охороняють до лінії зіткнення кілька кілометрів. Навколо пишна і зелена природа Луганщини. Бійці жартують, що ще довго вдома не захочуть на природу.
Деякі із хлопців по завершенню цієї ротації залишаються на наступну. Вона триватиме вже не 45, а 60 днів. До збільшення терміну усі ставляться із розумінням: «Якщо потрібно – то потрібно».
Читайте також: Добровольці «Полтави»: три сектори за два роки
Загалом ротація, яка розпочинається із відправлення бійців у Полтаві, триває більше доби. Автобуси зі зміною приїжджають на базу після півночі. Не дивлячись на пізню годину і втому хлопці голосно жартують, бажають щойно прибулим удачі, а ті у відповідь – легкої дороги додому. Частина новоприбулих одразу, після декількох годин у дорозі, заступають в наряди.
Небо починає сіріти, коли вирушають у Полтаву. Чим ближче до дому, тим помітніше хвилювання. Нарешті остання зупинка у Копилах, де автомобілі збирають в колону. Ще за хвилин двадцять колона в’їжджає на вулицю Пушкіна. Тут, навпроти Головного управління Нацполіції чекають рідні – мами, дружини, діти, брати. Приходять зустрічати своїх і товариші по батальйону.
Перші обійми і поцілунки, після чого коротке шикування – старший по ротації Олександр Перепелиця звітує перед заступником командира батальйону Валерієм Лестюхіним: «За час несення служби надзвичайних ситуацій не виникло, повернулися у повному складі». Валерій Павлович оголошує, що до наступного понеділка хлопці відпочивають.
Нарешті чоловіки ще міцніше обіймають рідних, хтось підіймає на руки своїх дітей, хтось – онуків.
Мама одного з бійців присіла поруч із цуценям, схожим на вівчарку.
– Ось син привіз із АТО. Дашка (від ДШК, великокаліберний кулемет – авт.). Нехай привозить, аби й сам повертався, а я всіх догляну, – посміхається жінка.
Уже за два місяці, які, за словами хлопців, минають дуже швидко, вони знову вирушать на Схід.
До теми: Бійці батальйону «Полтава» провели тактичні навчання