4 березня депутати зібралися на позачергову сесію Полтавської обласної ради. На порядку денному 11 питань.
Нагадаємо, що на минулому засіданні депутати сперечалися, чи відправляти до Верховної Ради заклик про відкликання депутатського мандату Костянтина Жеваго, а також виділили близько 1,5 млн грн на адресне відшкодування проїзду пільговикам. Засідання сесії тоді не закрили через те, що нерозглянутим залишилося одне питання порядку денного - про регламент.
Пристрасті «Полтавафарм»
10.28 Сесія розпочинається буремно. У залі зібралися декілька десятків працівників підприємства «Полтавафарм», які вимагають депутатів вирішити питання із оголошенням конкурсу на посаду директора установи.
– Наша вимога – проведення чесного і прозорого конкурсу, щоб депутати зрозуміли – наше підприємство працює на благо області і повинне продовжувати працювати, тим більше, що зараз триває децентралізація. На нашому підприємстві потрібен конкурс не зроблений під когось, а чесний. У конкурсну комісію повинні увійти і представники влади, і незалежні фахівці, представники громадськості. Представники підприємства зараз у конкурсній комісії участі не беруть, – розповіла Яна Крайняй, головний бухгалтер «Полтавафарм».
В’ячеслав Білизний, якого призначили в.о. директора нзабаром після звільнення із підприємства одіозної Наталії Стецюк, нині під тиском, за словами працівників «Полтавафарм», змушений ввести посаду першого заступника директора, яким стане людина, яка раніше не працювала на цьому підприємстві й не має фахової освіти. Активіст Олександр Лещенко говорить, що фактично зараз мова про рейдерське захоплення підприємства.
– Після звільнення Стецюк, поставили її заступника, який повинен був виконувати обов’язки до оголошення конкурсу та його результатів. Але вперше процедура проведення конкурсу теж не була прозорою, як і незрозумілими були кандидатури на посаду директора. У січні в. о. директора поставили колишнього керівника аптеки. Минуло півтора місяці, а вчора його змусили написати заяву на звільнення за власним бажанням. Ми не розуміємо, хто буде виконувати обов’язки, – розповіла Яна Крайняй.
Через гамір у залі, одразу після початку сесії, оголосили перерву.
10.37 Після завершення перерви, слово узяв голова облради. Олександр Біленький говорить, що зараз люди, присутні в залі, не дають можливості депутатському корпусу працювати. Мова про групу людей, які, за словами Біленького, погрожують йому і їхня мета зірвати голосування по надрах.
Біленький пропонує провести закрите засідання. Але за цю пропозицію проголосували лише 23 депутата.
– Є звернення колективу «Полтавафарм», тому пропоную перенести це питання на наступну сесію, створити комісію, запросити фахівців для вивчення питання, – виступив Руслан, Богдан, лідер фракції «Батьківщини».
10.40 Людмила Сердюк, голова обласної виборчої комісії, оголосила про те, що замість депутата Юлії Вінник із фракції «Опозиційного блоку», яка відмовилася від депутатства, її місце в корпусі посяде Нежурбіда Геннадій Леонідович.
11.02 Депутати знову повернулися до роботи після перерви, під час якої збиралися керівники фракцій.
Зараз Біленький пропонує повернутися до розгляду порядку денного. Запропонував із порядку денного зняти питання про регламент, адже сесія – позачергова, скликана в короткий термін.
– Намагання ввести неконституційні норми в регламент обласної ради, то ми такі намагання не підтримаємо, – сказав Руслан Богдан.
Олександр Біленький поставив на голосування перенести питання про регламент на наступну сесію. Його депутати підтримали.
11.06 Звучить гімн, офіційно закривають 2 пленарне засідання 3 сесії Полтавської обласної ради (нагадаємо, що попереднє засідання не закривали саме через це питання). Тепер звучить гімн на відкриття 4 позачергової сесії.
11.15 Депутати формують порядок денний сесії.
11.32 За регламентом депутати озвучують свої звернення. Серед виступаючих – Петро Ворона:
– Я хотів би повернутися до питання соцзахисту учасників АТО. Зокрема, мова про Семенівський район, де хлопцям видають землю, непридатну до ведення на ній господарства. Ось це відношення до героїв, які воюють на Сході – повоювали там, нехай тепер воюють тут за свої права.
Анатолій Ханко звернувся до депутатів із проханням допомогти у вирішенні проблеми волонтерки Ірини Бойко. Жінка побувала у полоні бойовиків на Сході, її банківську картку вилучили і вкрали із неї більше 12 тис грн. Жінка тепер через інвалідність не має змоги погасити цей борг.
Із трибуни звучить звернення щодо Кременчуцького військового ліцею. Неодноразово повідомляли, що заклад перебуває у занепаді через недолуге керівництво. Така ж ситуація, за словами Анатолія Ханка, і в Полтавському військовому ліцеї. Заступник голови облради зазначив, що перевірки цих закладів підтвердили – стан цих установ дійсно залишає бажати кращого.
12.10 Вимоги присутніх у залі представників «Полтавафарм» ще раз біля мікрофона озвучила Яна Крайняй:
– Перше, що хочу сказати, всі люди тут у білих халатах – мають заяви про відпустку за власний рахунок. Зараз дуже звучить звинувачення у корупції. Як підприємство ми теж належимо до власності територіальної громадськості. Ми хочемо проведення чесного конкурсу, при тому що до комісії входили 50% представників влади, а 50% - громадськості і хоча б кілька представників підприємства. Говорять, що ми довели підприємство до банкрутства, але єдина заборгованість, яка є – це заборгованість за продукцію. Ми сплатити податків 25 млн грн до бюджету, не думаю, що є хоч ще одне підприємство, крім геологорозвідувальних
– Ми теж за проведення чесного і прозорого конкурсу. Ми ініціювали комісію для проведення конкурсу саме під «Полтавафарм», – відповів Олександр Біленький.
Фактично одразу після виступу Яни Крайняй працівники підприємства із залу вийшли.
12.14 Депутати врешті перейшли до розгляду порядку денного.
Зараз депутати один за одним голосують питання про відмову Державній службі геології та надр України у погодженні отримання без проведення аукціонів публічним акціонерним товариством «Укргазвидобування» спеціального дозволу на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку з подальшим видобуванням (промисловою розробкою) нафти, газу природного, конденсату площ на території Полтавської області.
Загалом депутати відхилили 9 запитів Держслужби.
Анатолій Ханко звертається із проханням підтримати звернення до Верховної Ради щодо прийняття законопроекту про забезпечення житлом часників АТО.
– На Полтавщині близько 5 тисяч людей, які воюють на Сході. У нас є програми щодо виділення житла сім’ям загиблих. Але й із тих, хто воює зараз, близько 200 стоять у черзі на житло. Зараз є законопроект щодо надання 50% знижки на будівництво житла для учасників АТО. Прошу підтримати звернення, щоб цей закон почав працювати, – звернувся Ханко.
12.31 Віктор Щуров, голова фракції «Свободи», запропонував обласній раді офіційно підтримати звернення до Прем’єр-міністра з вимогою недопущення транзиту російського вантажного транспорту територією України.
Депутат Бобиль зазначив – визначення вектору зовнішньої політики – прерогатива Президента, не Прем’єра, а сама заборона транзиту – крок неправильний.
Депутати звернення підтримали і 53 голосами взяли за основу. Як рішення обласної ради проголосували 51 голосом.
13.15. Сесію закрили.