Протягом 18 серпня громадяни віддали чи перерахували на картки шахраям близько 68 000 гривень.
Зокрема, за непритягнення своїх синів до кримінальної відповідальності дві жінки віддали псевдоправоохоронцям 20 тисяч гривень. 53-річна карлівчанка віддала гроші, щоб її сина нібито не покарали за наркозлочин. Стільки ж грошей і за аналогічною схемою віддала 60-річна мешканка Новосанжарського району.
У Полтаві чоловікам 55 та 57 років зателефонували невідомі, представились працівниками банку та випитали персональні дані. Згодом чоловіки не дорахувались на власних рахунках 5700 гривень та 1600 гривень.
18-річний мешканець обласного центру через один із відомих сайтів оголошень в Інтернеті позбувся 15 тисяч гривень при спробі придбати телефон.
Читайте, як вберегтися від шахраїв, купуючи товари в Інтернеті
Пропонуючи товари та послуги за значно заниженою вартістю зловмисники змогли видурити у 37-річного мешканця Комсомольська 14 600 гривень, а у 61-річної кременчужанки – 2300. У таких випадках найчастіше пропонують замінити вікна, двері чи оновити сантехніку.
До теми – Як у Полтаві наживаються на встановленні пластикових вікон
Серед злочинних схем з’явилася і відносно нова – у Полтаві перехожим обіцяють грандіозні знижки у відомих магазинах. Однак цю вигадану знижку потрібно купити за досить великі гроші. Так 66-річний та 78-річний жителі Октябрського району придбали вигадану акцію та позбулися 3000 та 5000 гривень.
За всіма фактами відкриті кримінальні провадження за статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Нагадаємо, що з початку року в області правоохоронці зафіксували понад 1300 фактів шахрайств, з них понад 400 вдалося розкрити.
Міліція вкотре попереджає берегтися від шахрайств та нікому не розголошувати свої платіжні дані стороннім особам. У разі, якщо вам телефонують невідомі і повідомляють про те, що ваші близькі у біді, вимагаючи викупу, зверніться із заявою до найближчого відділу міліції або за телефоном «102».