Олександр Алієв потрапив до полону після нападу на батальйон «Айдар» 17 червня. Після звільнення він у Полтаві проходить складний шлях реабілітації. Про полон згадує різне. Але зараз, коли у країні оголосили мобілізацію і почалися протести проти відправки військових на Схід, розповів, що їм пропонували у полоні в обмін на свободу.
– Ми вже довго сиділи в полоні. Одного разу до нас прийшов представник терористів і запитав, чи хочемо ми додому. Хто ж може сказати, що не хочемо? Тоді сказав, що нас відпустять, якщо ми зв’яжемося з нашою організацією ветеранів Афганістану, а вони – із західною, аби ті блокували військкомати і не давали відправляти війська для ротації. Говорили, що коли припинять прибувати на Схід наші війська – війна закінчиться.
На таку пропозицію бойовиків полонені «айдарівці» не пристали.
– Війна закінчиться, але якщо так, то ми всі знаємо чим. А люди, які там все це почали – це як саранча. Вони сидять на одному місці, грабують, руйнують, а коли немає чого – рушають далі. І зупинятися на східних регіонах вони не збираються, – наголошує Олександр.
Разом із Олександром Алієвим у полоні перебував Тарас Синяговський, Юрій Крижберзький та Анатолій Головченко. На жаль, їхній товариш по службі Микола Чепіга загинув.
Нагадаємо, що шеф-редактор «Коло» Тетяна Цирульник 31 липня потрапила у кількагодинний затор на міжнародній трасі Київ-Чоп. Люди протестували проти примусової мобілізації чоловіків і відправки на Схід молодих солдатів За блокування військкоматів та саботаж мобілізації передбачене покарання, як за державну зраду – 15 років.