Вибори-2014. Полтавський аспект. (Повна версія круглого столу з регіональними керівниками штабів кандидатів у Президенти)

Новини
Таня Цирульник21 травня 2014 о 10:343361 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Вибори-2014. Полтавський аспект. (Повна версія круглого столу з регіональними керівниками штабів кандидатів у Президенти)
У редакції «Коло» нещодавно зібралися полтавські керівники виборчих штабів кандидатів у Президенти.

Вибори-2014. Полтавський аспект. (Повна версія круглого столу з регіональними керівниками штабів кандидатів у Президенти).Зліва направо: Анатолій Ханко, Сергій Клочков, Олександр Артеменко, Володимир Боберський, Юлія Деркач,Володимир Коваленко, Тетяна Цирульник, Сергій Соловей, Олександр Сазонов

Говорили про особливості позачергових президентських виборів, труднощі, наголошували на «плюсах» своїх кандидатів та відкривали очі на слабкі сторони конкурентів.

Фотозвіт з заходу можна переглянути тут.

Пропонуємо читачеві повну текстову версію події.

Учасники круглого столу:

Олександр Артеменко, представник виборчого штабу кандидата в Президенти Юлії Тимошенко.

Володимир Боберський, перший заступник керівника полтавського обласного виборчого штабу Петра Порошенка.

Сергій Клочков, керівник міського штабу Руху опору, представник виборчого штабу кандидата в Президенти Юлії Тимошенко.

Володимир Коваленко, представник виборчого штабу кандидата у Президенти Сергія Тігіпка.

Олександр Сазонов, представник виборчого штабу кандидата у Президенти Анатолія Гриценка.

Сергій Соловей, заступник голови Української Народної партії, довірена особа кандидата в Президенти України, Голови УНП Олександра Клименко.

Анатолій Ханко, керівник виборчого штабу кандидата в Президенти Олега Тягнибока.

Ведучі: Тетяна Цирульник та Юлія Деркач.

Ведуча: Виборцеві сьогодні складно як ніколи. Попри величезну кількість інформації про кандидатів та підготовку до виборів, яка надходить звідусіль, більшість відомостей має рекламний, замовний характер. На «живих» зустрічах з виборцем кандидат також говорить завчений текст зі своєї програми, робить обіцянки у масштабах всієї України. Тому ми вирішили зібрати у редакції саме полтавських представників кандидатів у Президенти, щоб у дружній розмові, по можливості без «шпильок» у бік опонентів дізнатися більше деталей про ситуацію з виборами на Полтавщині.

Володимир Коваленко (представник Сергія Тігіпка):

- Я 24 роки працював головою Автозаводської районної ради міста Кременчука, тому ситуацію знаю по своєму району дуже добре. У нашому районі 156 тисяч населення, 118 тисяч виборців. У кожні вибори уся відповідальність – на районних радах: наш район займає одне з перших місць по Україні по організації роботи самого реєстру виборців. Питань особливих не виникає. Ми відчували, що будуть вибори і почали готуватися до них ще наприкінці минулого року. Нам вдалося зберегти все необхідне для проведення виборів, вирішили проблеми з приміщеннями, приготували освітлення, акумулятори. Провели семінари й навчання. У штабі Сергія Тігіпка усвідомлюють усю напруженість ситуації і з політичної, і з економічної точки зору. Автозаводський район Кременчука дає 37 % товарного випуску усієї продукції Полтавщини, тому важливо у непростих умовах зберегти промисловість. От наприклад «Продмаш» працює з Білорусією, Росією, Казахстаном, Крюківський вагонобудівний завод 8,6 % продукції відправляє у Прибалтику, Кременчуцький колісний завод – 12 % – у Євросоюз, і ми приймаємо міри, щоб продовжити цю роботу. Тому наші завдання на сьогодні – організувати грамотно виборчий процес, донести до людей позицію нашого кандидата та втримати економічну стабільність. Бо вибори пройдуть, а нас спитають потім: а де кошти, а як фінансувати бюджетні організації?

Олександр Сазонов (представник Анатолія Гриценка):

– Якщо порівнювати полтавську область з іншими, східними та південними областями, то достатньо спокійно проходить у нас підготовка до виборів, люди агітують, а не воюють. Якщо порівняти поточні вибори з попередніми – то можна сказати, що є певний позитив. На мій погляд, питання впливу на виборчий процес з боку влади зараз немає в принципі, наш штаб на Полтавщині проводить виборчу кампанію і ніхто нам не перешкоджає. Якби ці вибори при старій владі проходили, то домовитися з вишами про виступ кандидата перед студентами було б складно. Тож з точки зору демократії – позачергові вибори 2014 – на порядок, чи на два порядки вищі за попередні президентські перегони.

Анатолій Ханко (представник Олега Тягнибока):

– І я про проблеми скажу – я з 1999 року займаюся виборами, то ці для нас – найважчі: коротка виборча кампанія, представники окружних виборчих комісій цього року – слабуваті, виникає багато проблем через незнання закону «Про вибори Президента України», бо він мінявся фактично під час виборчої кампанії. Люди не хочуть працювати у виборчих комісіях – це мабуть пов’язано з ситуацією у державі. Великий мінус – зменшення мінімальної кількості членів для створення дільничних комісій – з 12 до 9 осіб. На деяких дільницях не вистачає членів комісій і зараз деякі дільниці фактично на межі. Час підготовки до виборів обмежений, а у виборчі комісії прийшли багато нових людей, яких потрібно навчити, провести семінари. Нам, «Свободі», дуже допомогло, що багато людей, які пройшли майдан, ще до початку виборчої кампанії до нас звернулися з пропозицією допомогти. Ми фактично покрили 97,5 % потреби усіх виборчих комісій. А от труднощі з комісіями є. Бо реально лише 10 – 12 кандидатів нормально подали своїх у дільничні виборчі комісії.

Сергій Клочков (представник Юлії Тимошенко)

– Я хотів би доповнити – Анатолій правильно усе говорить, уточню тільки, що від всіх кандидатів у президенти лише половина подала до комісій потрібну кількість своїх людей. От у нас зараз за столом сидять представники від 6 кандидатів у Президенти – мабуть, в першу чергу це ті, хто можуть нормально забезпечити виборчі комісії своїми волонтерами. Дуже багато кандидатів, які балотуються, не мають ніякої партійної структури, і просто не можуть надати людей – це дуже велика проблема. Бо зараз складається така ситуація, коли на дільничній комісії буде 9 членів: голова, заступник, секретар, які будуть вирішувати інші проблеми, хтось поїде зі скринями для голосування на дому – і на дільниці залишиться 6 чоловік з головою і секретарем! Тож на дільницях будуть великі черги.

Анатолій Ханко (представник Олега Тягнибока):

– Думаю, потрібно удосконалювати сам закон про вибори, бо реально якщо кандидат іде на вибори не маючи ніякої партійної структури і навіть частково не може покрити своїми представниками дільниці – маємо як наслідок критичну ненаповненість дільниць.

Сергій Клочков (представник Юлії Тимошенко):

– Якщо вже зачепили питання формування дільничних виборчих комісій, то тут дуже велике питання – якісний склад голів, секретарів, заступників комісій. Бо є такі представники кандидатів у президенти, які перший раз беруть участь у виборах і не можуть забезпечити дільниці підготовленими людьми. От якщо «Батьківщина » бере участь у виборах постійно, то у нас уже є контингент з колосальним досвідом. А на дільницях, де головами потрапляють представники не буду казати «технічних» чи ні кандидатів, люди які вперше працюють на виборах, то це горе велике. Тоді досвідчені рядові члени ДВК починають витягувати роботу дільниці. І у день виборів робота на дільницях буде пробуксовувати, особливо якщо явка на виборах очікується високою.

Анатолій Ханко (представник Олега Тягнибока):

– Це болюче питання. У великих містах – ще більш-менш, а у малих населених пунктах по кілька сотень чоловік просто фізично важко знайти людину-спостерігача, члена комісії. По області – 1274 дільниць, їх повинно бути менше набагато.

Сергій Соловей, (представник Олександра Клименка):

– Якщо говорити про якість виборчої кампанії на Полтавщині – то усе пізнається у порівнянні. Я зараз є заступником голови УНП в Україні, відповідальний за східну Україну – в тому числі Донець, Луганськ, Харків. Якраз звідти приїхав. У порівнянні з Луганською областю – у нас просто ідеальна виборча кампанія. Усе, що ви говорите – правда. Стосовно того, як це вирішити. Я вивчав досвід інших країн. Для прикладу, у Франції якщо партія не забезпечує 80 % своїми представниками дільничні комісії, то вона не має права брати участь у виборах. Це ввів Шарль де Голль. Він сказав: «Якщо партія не може виконати навіть це, як вона може претендувати на керівництво такою прекрасною країною». Тому у Франції 383 партії (у нас, в Україні близько 180), але у останніх парламентських виборах брали участь лише 5 партій. Президента у Франції має право висувати тільки партія. Виборчі комісії у Франції формує міністерство внутрішніх справ. Комісії формують виключно з держслужбовців, які не отримують зарплати, а просто відкомандировуються на цей місяць. Вони – одна частина комісії, і другу частину людей у комісії дають партії. Цим людям зарплату платять з партійного рахунку. Партійний рахунок наповнюється тільки за рахунок членських внесків – не можна мільйон туди покласти і роздати зарплату з нього. Більше того, враховується й періодичність внесків. Не рідше ніж 1 раз на 3 місяці людина приходить і сама кладе на рахунок партійні внески. Розцінки – у соцпартії – 12 євро на місяць, у партії Саркозі – 18 євро на місяць. Якщо партія не може назбирати партійними внесками гроші – вона не бере участь у виборах. А тепер стосовно проходження виборчої кампанії у Полтавській області. Є 2 аспекти – організаційний (його уже детально висвітлили, мені нічого додати), і інший – політичний. Стосовно політичного, то у порівнянні з попередніми кампаніями є разюча відмінність – відсутність адмінресурсу як такого. Зараз кампанія – насолода життям: хочеш приміщення – бери, хочеш зустрітися зі студентами – зустрічайся, хочеш виступити – є гроші плати і виступай. А от щодо східних областей – у мене є велике занепокоєння, чи вибори там відбудуться. Частково таки відбудуться – на півдні Донецької та півночі Луганської областей. Але, по наших підрахунках, матимемо 17 округів, можливо 15, де вибори відбудуться можливо лише на окремих дільницях.

Володимир Боберський, (представник Петра Порошенка):

– З огляду на те, що сказав пан Соловей, можна зробити висновок, що Україна ще не готова до пропорційної системи. Я представляю Петра Порошенка, і якщо говорити про особливості цієї кампанії, то хочу сказати, що наш штаб був сформований ще у середині березня, але потім на з’їзді партії УДАР Віталій Кличко заявив про підтримку Петра Порошенка, з огляду на це штаби були переформатовані, у них інтегрувалися структури УДАР і це нас підсилило й додало – ми змогли забезпечити людьми виборчі комісії – це проблема, про яку говорили на початку. З поданням членів виборчих комісій і їх формуванням проблем не було. До речі, якщо говорити про ті проблеми, про які колега Анатолій Ханко говорив, то оті кандидати, яких ви називаєте «технічними», можливо, свідомо стали технічними, щоб не сформувати комісії і щоб були проблеми з проведенням виборчої кампанії. Те, що стосується чистоти кампанії, колега Сергій Соловей правильно сказав – немає ніякого адмінресурсу, але ми уже зіткнулися з проблемою величезної кількості бруду зокрема на нашого кандидата. Уже збирали цілі пачки агітматеріалів у Семенівському районі. У Полтаву кілька тижнів тому була завезена газета, присвячена повністю, якщо використати термін минулої влади, «мочілову» нашого кандидата. Такі речі є і від них нікуди не дінешся. Але головним є те, що ми маємо зрозуміти, що вибори повинні відбутися у першому турі. Це думка нашого кандидата і наша думка з огляду на суспільно-політичну ситуацію в країні, я б акцентував зараз саме на цьому питанні. Я щойно глянув опитування Київського інституту соціології. Згідно них, якби вибори були на 2 тижні раніше, то 62 % українців готові прийти на виборчі дільниці і далі пішли рейтинги по кандидатам. Порошенко – 54,7%, Тимошенко - 9,7 %, Тягнибок – 7,3 %...

Питання від колег зі штабів:

– Це дані по Полтавщині?

Володимир Боберський, (представник Петра Порошенка):

– Ні, по Україні. Що стосується Полтавщини, то я цікавився лише соціологією стосовно нашого кандидата і почув цифру 53 %.

Сергій Соловей, (представник Олександра Клименка):

– Я скажу точну цифру. Ми знаємо, що наш кандидат не отримає великий відсоток на цих виборах, але це буде той відсоток, на який він працює. По цифрі: ми у 6-8 місцях у Полтаві ставимо людину, скриньку, робимо бюлетень, пропонуємо проголосувати людям. От коли були вибори у Полтаві і вибрали, пробачте, Мамая, то Валерій Асадчев (кандидат у мери – примітка авт.) вжахнувся, коли результат показав 64 % за Мамая. І за Мамая тоді й проголосувало 62,4 %. Таким же чином у нас нещодавно було проведено опитування 1 тисячі людей по місту Полтаві. Не ображайтеся тільки, але за нашими даними:

- Порошенко – 43,8 %

- Тимошенко 15 %

На третьому місці Ляшко – більше 5 %,

Володимир Боберський, (представник Петра Порошенка):

– Соціологія – точна наука, і якщо проводити опитування по Полтавські області, то 1, 5 -2 тисячі респондентів і це повинна бути репризентативна вибірка.

Олександр Артеменко, (представник Юлії Тимошенко):

– У тому числі, у сільській місцевості опитування проводити. Це дуже недешева послуга.

Анатолій Ханко (представник Олега Тягнибока):

– Соціологія – це наука, але продажна наука. На усіх виборах «Свободі» завжди дають менше голосів соціологи. От на останніх виборах парламентських нам дали 5 – 6 %, а отримуємо 10 %. Часто з цим стикаємося, або соціологи нас недолюблюють…

Сергій Соловей, (представник Олександра Клименка):

– Або ви їм недоплачуєте.

Сміх.

Анатолій Ханко (представник Олега Тягнибока):

– У нас немає достатньої кількості «папірців», щоб проводити опитування, але ми думаємо, що Тягнибок набере більше, ніж прогнозують. От у мене показник довіри до нашої політсили – це вибори у Київській, Черкаській міських радах, які пройдуть одночасно з виборами президента – це показник довіри до нашої політичної партії, коли немає маніпуляції, яка відбувається нині з іншими кандидатами, які нав’язують нам вибори в 1 тур. Ми не маємо власного телебачення, грошей для потужної агітаційної компанії, але для мене показником Тягнибока буде показник по партії, плюс довіра киян, які бачили майдан.

Сергій Соловей, (представник Олександра Клименка):

– Усе дуже залежатиме від того, як вдасться провести вибори у Донецькій та Луганській області. Як не крути, а це 4,5 млн виборців. Як вони проголосують, як вони дійдуть до дільниць, що там підрахують – ці 4,5 млн виборців можуть дуже спотворити цифри, які ми плануємо і обговорюємо.

Олександр Артеменко, (представник Юлії Тимошенко):

– Цілком можливо, що президента оберуть саме вони, бо від них залежатиме хто буде президентом.

Олександр Сазонов (представник Анатолія Гриценка):

– Ми не проводили опитувань, маємо тільки всеукраїнську соціологію. Полтавська область для нашого кандидата одна з базових. Коли я чую, що у Гриценка менше, ніж у Ляшка… Вибори покажуть. З точки зору нашої області – за неї ми завжди билися, бо за кого голосували Полтавська і Черкаська область - бо далі на схід шальки терезів уже трошки змінювалися. Коли у нас була стабільна країна, у нас була певна частина країни – прозахідна, проукраїнська, був центр, який і визначав результати виборів, був електорат на півдні й сході, який голосував за свої партії. Згадаймо 2004 рік, 3 тур. Якщо не помиляюся, 52 % на 48 %, Ющенко і Янукович відповідно. Згадаємо 2010 рік: 47 % і 53 %. Зараз немає Криму з точки зору виборів і цей баланс порушено. Якщо ми не дай бог втратимо Донецьку й Луганську область – у чому буде далі проблема? Вибори пройдуть, будуть парламентські й порушиться баланс – і уже не буде оцього 48 на 52. Населення у східному ментальному ракурсі буде у меншості. Для країни, яка більше рухається у європейському напрямку - це добре. Проблема у тому, що коли вони кожен раз програватимуть вибори, сепаратистські настрої ще більше розвиватися.

Сергій Соловей, (представник Олександра Клименка):

– Україна залишиться у цих кордонах, я вам зразу кажу. У мене щодо цього великий оптимізм.

Анатолій Ханко (представник Олега Тягнибока):

– Із заходу на схід іде потужний проукраїнський рух. Ви помітили, і на сході, і на півдні країни захисником українських інтересів стають «ультраси». Це покоління, яке виросло у незалежній державі. Схід уже починає розуміти, що вони є українці.

Олександр Артеменко, (представник Юлії Тимошенко):

– Звісно, молодь себе відчуває українцями, а не «совєтським народом».

Сергій Соловей, (представник Олександра Клименка):

– Я до репліки Анатолія додам – є такий жарт про революції: за демократичною лютневою революцією іде страшна соціальна жовтнева. Тобто, оцей проміжок – 8-9 місяців, коли люди відчують погіршення соціальних стандартів життя, а давайте чесно скажемо: 9 з 10 людей усі події оцінюють з точки зору «А наскільки мені стало легше жити?» Тому досить страшно чекати того, що буде в Україні у жовтні, листопаді, грудні, січні, коли зросте плата за газ, коли, пробачте мені (звертається до представника Сергія Тігіпка – примітка авт.) коли стане сталеварний завод і КРаЗ стане, бо нікуди ми не дінемося, доведеться припинити усі відносини з Росією. Це страшно, але нам доведеться жити як Ізраїль живе десятки років – ми звикнемо до дівчат з автоматами, до диверсій, смертей і не будемо плакати, коли по телевізору несуть убитих.

Ведуча: Як казав би Геннадій Кернес: «За такі слова Вашому кандидату голосів не дадуть»

Сергій Соловей, (представник Олександра Клименка):

– Тому в нашої партії рейтинг такий низький, бо ми усе людям кажемо у обличчя: бюджет – бездефіцитний, соціальні пільги – урізати, Пенсійний фонд – виплачує тільки те, що може, негайне підвищення пенсійного віку, а податки максимально зменшити.

Анатолій Ханко (представник Олега Тягнибока):

– От усі кандидати намагаються загравати, дружити з Росією, тільки Тягнибок завжди казав: москаль – наш ворог. І у критичний час, коли уся Європа, дивлячись на майдан, плаче, москалі радіють…

Ведуча: Давайте підводити підсумки. Чому полтавець повинен проголосувати саме за вашого кандидата? Як потреби полтавців відображені у програмі Вашого кандидата?

Володимир Боберський, (представник Петра Порошенка):

– Наш кандидат не балотується на посаду мера, а йде у президенти, тому його програма носить загальнодержавний характер, і у цьому контексті буде відповідно вибудовуватися політика й на регіональному рівні. Тому говорити про те, що Порошенко добудує нарешті міст у Кременчуці, засипле ями у Полтаві – не можна. Говоримо про мудру державну політику, якісь засадничі речі. От ми 8 травня зустрічалися на Полтавщині з Петром Порошенком. Були у Кременчуці на вагонобудівному заводі, Миргороді, Полтаві. То кандидат про усі ці речі говорив – зокрема про вагонобудівний і про проблеми промисловості на Полтавщині. Це усе є, і викладено. Я не буду на цьому зупинятися, просто скажу, що програма нашого кандидата збалансована, цілісна, охоплює найголовніші напрямки розвитку суспільства у подальшому. І до дискусії про те, чи потрібні вибори восени – звісно, якщо ми хочемо повного перезавантаження влади у країні, нам просто необхідно восени це зробити, провести вибори на усіх рівнях: місцевих, до Верховної ради, і рухатися далі. Тоді й президент новообраний через місцеві ради зможе реалізувати якісь свої положення.

Володимир Коваленко (представник Сергія Тігіпка):

– У нас у Кременчуці кількість населення не зменшується, народжуваність росте, бо люди вірять у завтрішній день. От програма Тігіпка чим відрізняється – бо це людина слова. Треба було будувати житло для військових – відпрацьована була програма, збудовано. Треба було побудувати військовий ліцей – він був збудований. Тому я можу дивитися людям спокійно в очі і казати: я знаю цю людину, знаю у роботі, разом працювали. Я 24 роки очолював райраду промислового району, я знаю і вірю. Він не обіцяє чогось нереального. Сказава – зроблю, зробить.

Анатолій Ханко (представник Олега Тягнибока):

– Тягнибока вибере розумний полтавець-українець, який не поведеться на маніпуляції, прочитає програму захисту українців, яка починалася з 5 сторінок 10 років тому, доповнювалася і зараз їх там близько 30. Це мужній українець-націоналіст, бо ті, хто був на майдані, бачили, що саме «Свобода» вистояла. У нас 20 членів партії там загинуло, 200 членів партії поранено, 700 побито там. Я утримую тут близько 30 хлопців, які рвуться у Нацгвардію, на схід, я кажу: побудьте тут, у дільничній комісії, це також важливо. Кандидат наш ніколи не зраджував своїй ідеології, тримав свою лінію, був він на сході чи на заході. Говорив завжди українською, не підлаштовуючись під потреби сходу.

Олександр Сазонов (представник Анатолія Гриценка):

– От ми втратили Крим – це уже факт і щоб його повернути – потрібно воювати. Воювати Україна з Росією повномасштабно не може – ми втратимо десятки тисяч людей. Крим повернемо, але тоді коли Росія саме почне розвалюватися. Основний момент, який Гриценко зможе забезпечити як кадровий військовий з досвідом, не нападати на Росію – тут шансів немає, але щоб наша армія та силові структури в разі нападу завдали такого збитку країні-нападнику. Для цього повинна бути професійна армія. Основна теза, чому люди підтримують Гриценка – бо він зможе це забезпечити. Щодо економічного напрямку – то основа Європи – це середній клас. Основа будь-якої розвиненої економіки – це середній та малий бізенс. У нас це неможливо, доки ми не вирішимо питання корупції. У нас влада і корупція – це єдине ціле. Гриценко – один з небагатьох кандидатів, за яким немає корупційного «шлейфу». Не задача нікого критикувати на цьому столі, ні бувшу ні нинішню владу, але з точки зору оборони і економіки – мало що змінилося і при нинішній владі. Ще один момент – слово «федералізація», яке нині демонізують і «децентралізація» – не треба міняти конституцію, міняйте бюджетний кодекс – щоб хоча б 50 % податків залишалися у Кременчуці, Полтаві, іншому місті. Будь-який мер вам скаже, що гроші на рахунку є, а казначейство як не платило їх при Януковичу, так і нині не платить. Дати кошти місцевій влади – це й буде децентралізація, федералізація. Треба поміняти бюджетний кодекс, що й було у нашій історії ще у 1999 році – коли обирали Кучму, він на 1 рік пішов на таку поступку – «кинув» гроші на областя. Бо повноважень вистачає, грошей – немає. От візьмемо Полтаву – дірки у дорогах. Чому 2 – 3 роки тому їх не було, а зараз вони є. Бо грошей тоді було більше. Економіка падає, а гроші забираються «нагору» на якісь крупні програми. А ще наш кандидат виступив з ініціативою, щоб олігархи віддали частину своїх статків на державу, як це зробили мільярдери у США.

Володимир Коваленко (представник Сергія Тігіпка):

– От я додам – усі кажуть правду. Я факт наведу: у минулому році Кременчук перерахував у вигляді податків більше 10 мільярдів гривень, а отримало 987 мільйонів. От дайте нам податок з 1 підприємства, акциз з табачної фабрики – 3 мільярди гривень – і усе буде добре! Тігіпко це зможе розрахувати.

Ведуча: навіщо щось розраховувати, якщо Анатолій Гриценко змусить олігархів просто віддати половину статків?

Сергій Соловей, (представник Олександра Клименка):

– Я переконаний, що про Олександра Клименка якщо хтось і чув, то дуже мало. Чому саме він може бути Президентом? Три критерії, які усім уже набили оскому : професіоналізм, патріотизм, порядність. Народився він у Донецьку. 7 років підземного стажу рядовим прохідником шахти. Потрапив під завал, півтора роки лежав з роздробленим тазом. Став на ноги, зайнявся підприємництвом у енергетичній сфері. Заступник голови донецької облдержадміністрації при Ющенкові, нардеп по списку «Наша Україна – народна самооборона» у 2007 році. Зараз Олександр Клименко – це єдина серйозна 100 % проукраїнска людина на Донбасі. Його негайно треба призначити губернатором Донецької області. І коли ми хочемо зберегти оці регіони – дехто каже: віддати їх, але ж тоді ми наступні на черзі на захоплення! Наша принципова точка зору як партії – якщо ми партія, то ми беремо участь у виборах. Які у нас шанси – інше питання. Ми повинні свою програму показати людям, представити свого кандидата, а вже як люди на це відреагують – інше питання. Як казав Конфуцій – розумні люди у меншості.

Учасники столу посміхаються – «камінець» у бік найрейтинговішого кандидата.

Сергій Соловей, (представник Олександра Клименка) продовжує:

– Війна – погано, але саме через неї маса людей прийшла до усвідомлення, що таке прапор, гімн, почали вникати у бюджетні питання. Бо де взяти гроші на підвищення пенсій? Позичити і потім знову віддавати? Грошей не просто немає, їх ніде взяти. Пенсіонерам це не сподобається і вони голосуватимуть за тих, хто обіцятиме їм більші пенсії, але буде ж гірше й гірше. Мені один чоловік, який у Полтаві оптом пивом торгує – сказав: «Гірше як нині за 20 років не було. Продажі пива за останні 2 місяці упали на 30 %» То що тоді говорити про сталеварну промисловість? І у цій ситуації нам потрібна управлінська команда настільки професійна, яка буде відповідати викликам, які зараз є. Не в образу нікому, але зараз пункт «Я стояв на майдані більше ніж ти» абсолютно не має враховуватися. Зараз потрібні люди, які розуміють, що таке бюджет, субвенція і бути патріотами. І ще: при всій повазі до інших кандидатів, я не можу назвати патріотом людину, яка була коли-небудь у команді Януковича.

Олександр Артеменко (представник Юлії Тимошенко)

– Юлія Тимошенко 933 дні провела за гратами за президенства Януковича. Думаю, що це дуже багато про що говорить, і показує її позицію. Пан Олександр про децентралізацію влади говорив, так Юлія Володимирівна є найбільшим прихильником цієї ідеї, хоча підтримують її багато. Наша політична сила намагається впроваджувати її в життя. Ми напевно не знаємо, як будуть виглядати ці зміни до законодавства, але повноважень буде більше і розпоряджатися своїми коштами області стануть широко. Якщо враховувати, що Полтавська область є першим донором державного бюджету (у співвідношенні, скільки коштів віддає, і скільки їй повертають), то Полтавщина від цього виграє найбільше.

Сергій Соловей, (представник Олександра Клименка):

– Я додам: а наша позиція, не дай бог – Тимошенко.

Сергій Клочков (представник Юлії Тимошенко).

– Почнемо з того, що за цю людину в 2010 році проголосувало майже 11 мільйонів людей, а розмови про єдиного кандидата і вибори в один тур – неповага до електорального поля, яке підтримує ЮліюТимошенко. Що буде далі – у нас прогноз по Україні дуже оптимістичний. Юлія Тимошенко – один з небагатьох кандидатів, який цілеспрямовано займається вирішенням конфлікту на Сході, заради цього вона навіть відмовилася від частини своєї кампанії . Ви ж знаєте, що вона створила Рух опору, я до речі його у Полтаві очолюю. Якщо дивитися на перспективу – на осінні місцеві та парламентські вибори, то маємо розуміти, що конкретно хорошого зможе зробити Тимошенко для Полтави і області. Якщо вирішувати питання комплексно, хто з кандидатів на яку політичну силу спирається – то кандидат Тимошенко спираєтся на політичну силу «Батьківщина». Це сила розвинена, має багато членів партії. І якщо хтось каже, що треба все міняти і жити по-новому, то дивіться на команду, з якою іде у владу кандидат. Якою буде фракція кандидата у майбутньому парламенті, які будуть місцеві органи влади, які представники від цієї політ сили уже працюють, що вони реально уже зробили? Бо коли кандидат представляє лише сам-себе і не має потужної команди, ми нічого не поміняємо.

Володимир Боберський, (представник Петра Порошенка):

– Отже, підсумовуючи сказане, на першому плані – 3 засадничі речі: зшити країну докупи, подолати економічну та політичну кризу. А саме ці три месиджі є ключовими у програмі Порошенка.

Володимир Коваленко (представник Сергія Тігіпка):

– Я працював і при радянській владі, і при нинішній. Якщо ми не будемо ставити грамотних людей на посади, які займатимуться саме економікою – толку не буде.

Сергій Клочков (представник Юлії Тимошенко).

– По списках «Форбс» за 2009 рік, Петро Порошенко мав статки у розмрі 360 мільйонів доларів (можу помилитися на 5 мільйонів). На сьогодні його статки – 1 мільярд 200 мільйонів доларів.

Володимир Боберський, (представник Петра Порошенка):

– Я в радянській школі вчив суспільствознавство – пам’ятаю визначення олігархії. Олігархія – це зрощування влади та фінансів. А найперше визначення олігархії дав ще Арістотель: олігарх – людина, яка має гроші, владу, але не опікується інтересами свого народу, а якщо людина за цих двох умов щей опікується інтересами народу, то це уже – аристократ.

Олександр Сазонов (представник Анатолія Гриценка):

– Говорити про олігарха – це нормально для політичної боротьби, це політичний хід, і на це не можна ображатися. Але якщо ми тут в області знаходимо спільну мову, то усе нормально. От рейтинг Порошенка зараз високий, але ж у січні його не було? Чому так сталося? Давайте подумаємо, що станеться, якщо виберуть кандидата з високим рейтингом, і він потім почне різко падати як у Ющенка? Не питання, у кого який рейтинг, головне, щоб вибори пройшли спокійно, а не так, як у донецьку.

Сергій Соловей, (представник Олександра Клименка):

– Ми усі розумні люди і кандидати у нас гарні, але є відома фраза: політика – це мистецтво можливого. Ми можемо говорити про те, який повинен бути кандидат, але, виходячи з сьогоднішньої ситуації – для України будуть кращими таки вибори у один тур – я не кажу прізвище кандидата, але заявляю, що не можна давати Росії зайвих 3 тижні...

Олександр Артеменко (представник Юлії Тимошенко)

– Якщо Путін не зможе зірвати перший тур виборів, то він не зірве й другий тур.

Сергій Соловей, (представник Олександра Клименка):

– З тих кандидатів, які нині є, єдиний хто може це зробити…

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter