Вулицю Жовтневу в центрі міста (біля Художнього салону) частково заповнили різноманітні митці та просто небайдужі люди – це запрацювала Інтелектуальна барахолка.
Картини, листівки, вироби із бісеру, посуд, ляльки, вишиванки, патріотичні стрічки, книги… – виставили на продаж небайдужі полтавці. Дехто вже визначився з ціною товару, дехто готовий торгуватись.
Наприклад, листівочка хенд-мейд коштує 10-20 гривень,
Картини – від 30 гривень.
Ряд учасників барахолки розширюється кожні 5 хвилин. Ще на початку, о13.00, було лише кілька охочих, та вже за півгодини – до 20. А от бажаючих придбати такі товари журналіст «Кола» помітила небагацько. Проте, як кажуть, ще був не вечір.
Окрім торгівлі на барахолці читали вірші місцеві поети та співали музиканти. Вони також долучились до заходу.
– Ідея такої барахолки не наша, ми просто перейняли досвід з інших міст України, – твердить Нато Мікеладзе, одна із організаторів. – Раніше ми проводили подібний захід в рамках Кадетаріуму. Тоді зібрані кошти перерахували Олександру Кобі, якого поранили в зоні АТО. Реєстрації учасників не проводили. Будь-хто може долучитись. Прохали приносити цікаві речі, тільки не одяг. Скриньками, куди збиратимемо гроші, забезпечив Полтавський батальйон небайдужих. Барахолка проходитиме лише сьогодні (7 вересня) до 18.00. Речі, які, можливо, не знайдуть свого покупця, власники заберуть собі. Імовірно, пізніше проведемо ще подібну акцію.
Серед учасників Інтелектуальної барахолки – здебільшого молодь. Проте помітне і більш старше покоління. Були мами з дітьми:
– Я принесла свої вироби з бісеру – прикраси. Навчилась цьому в своєї старшої доньки. Сьогодні зі мною тут моя молодша донечка, бо старша навчається в іншому місті, не змогла долучитись, – говорить пані Людмила.
– Я поетеса та художниця, – розповіла Ксенія, 16 років. – Про таку акцію дізналась із соцмереж. Вирішила допомогти чим можу. Принесла зокрема портрети Джима Кері та П’єра Рішара, виконані на тонованому картоні з пастеллю та акварельними олівцями.
Кілька хлопців виставили потертий шолом. Говорять, належить він одному з учасників столичного Майдану. Поряд поклали "біту", типу як доповнення до композиції.
До речі, дехто розкладав речі на столи, а дехто – долі на скатертинах чи навіть на верхньому одязі.
Окрім товару та читання вголос, на барахолці пропонували майстер-класи. Зокрема, з бітбоксу (імітація звуків ротом).
Яку ж суму вдасться зібрати активістам обіцяли повідомити пізніше. Тому слідкуйте за оновленнями на «Коло».